W stolicy powstanie największy park trampolin w Polsce

Na warszawskiej Ochocie powstaje nowe miejsce rozrywki - Park Trampolin. Ma zdetronizować słynny Hangar 646 na Gocławiu i drugi - na Mokotowie. Otwarcie już na wiosnę.

„Radość i szaleństwo w Centrum Warszawy” - czytamy na Facebooku „Stacja Grawitacja”. Najbardziej rozbudowany park rozrywki rodzinnej w stolicy powstaje na Ochocie na tyłach centrum handlowego Blue City, tuż przy dworcu Warszawa Zachodnia. 

Ma zdetronizować znajdujący się na Gocławiu oraz Mokotowie Hangar 646 o powierzchni 2700 m2 .Ten zlokalizowany na Gocławiu był pierwszym parkiem trampolin w stolicy.

Ściana wspinaczkowa i ścieżka gimnastyczna

Jak informują twórcy parku, na prawie 3 tys. mkw znajdziemy park trampolin (gdzie zagramy w koszykówkę czy w zbijaka), ścianę wspinaczkową, tor przeszkód i ścieżkę gimnastyczną.

Na terenie parku znajdzie się również kawiarnia, z której będzie rozpościerał się widok na całą przestrzeń do ćwiczeń.

Park linowy z 39 przeszkodami

Największe zainteresowanie budzi sam park linowy. Rozłożony na 1200 m2 pod sufitem będzie składał się z 39 przeszkód o łącznej długości 300 m.

Pomysłodawcy projektu liczą na duże zainteresowanie. Przekonują, że trampoliny są dla każdego - dzieci, dorosłych, amatorów i profesjonalistów. Jak czytamy na oficjalnej stronie parku - skoki nie wymagają żadnych przygotowań czy sprzętu sportowego.

Nawet w Europie nie ma takiego miejsca

- Jeśli otworzymy się pod koniec kwietnia bądź na początku maja - będę wniebowzięty. Wierzymy, że pierwsi goście przyjdą do nas jeszcze wiosną - mówi w rozmowie z Metrowarszawa.pl pomysłodawca, Denis Lopatin. Nasz rozmówca jest przekonany, że tworzy coś wielkiego, nie tylko na skalę warszawską, ale i ogólnopolską.

- O ile wiem, nawet w Europie nie ma takiego parku. Warszawa to nie Los Angeles, ale ludzie będą do nas wracać. To miejsce nie tylko dla "zajawkowiczów", a dla przeciętnego Kowalskiego, który jak dostanie porządną dawkę endorfin, szybko z niej nie zrezygnuje - mówi Lopatin.

Mężczyzna nie kryje dumy. - Nie mówimy o naszym parku „największy” w kontekście metrażowym. Chodzi o ogrom atrakcji. Mamy kilka stref: park trampolin, strefę ninja, ogromną ściankę wspinaczkową i ścianę dla dzieci, strefę gimnastyczną profesjonalną i naszą wisienkę na torcie - jedyny park linowy w Polsce - 2100 m2 z 39 przeszkodami. Łódzki park to jeszcze nic. Tam mieściliśmy 18 osób na godzinę. Na ścisk. Tutaj zmieści się nawet 450 osób na godzinę. To zupełnie inna skala.

Hala nie do poznania

Ogromna hala, w której już wkrótce otworzy się nowe miejsce aktywnego wypoczynku, całkowicie się zmieni. Jeszcze w październiku 2016 roku Telewizja Polsat nagrywała w niej swoje programy. 

Więcej o:
Komentarze (12)
W stolicy powstanie największy park trampolin w Polsce
Zaloguj się
 • gazetowymisio

  Oceniono 7 razy 7

  Ta, uhm, najwiekszy w Europie. Moze na swiecie od razu?

  Mieszkam w Dublinie, w dzielnicy Sandyford jest taki park, nazywa sie Jump Zone i ma 34 tys. stop kwadratowych powierzchni (ok. 3100 m. kwadratowych).

  Dziekuje za uwage.
  jumpzone[kropka]ie/sandyford/about/

 • skromne-zero

  Oceniono 6 razy 4

  a może by było lepiej, gdyby w Polsce powstał największy dom dziecka, a może przedszkole czy żłobek? A może najlepsza szkoła?
  Skąd my to znamy... "igrzysk i chleba" i kraść można dalej.

 • ale.sobie.konto.wymyslilem

  Oceniono 3 razy 3

  Centralny Narodowy Park Trampolin?

 • marakasa

  Oceniono 4 razy 2

  Drogie Metro - to jest przykre, że dajecie się manipulować swoim rozmówcą. Wasz rozmówca mówi, że będzie to największy park trampolin w Europie, ale nie w metrażu ale jeżeli chodzi o atrakcje, ale sorry, ale określenie największy park trampolin w Europie jest bardzo mylące i służy tylko przepchnięciu przez Was nieprawdziwej PRowej gadki.Prawda jest taka, że jedno i drugie jest po prostu nie prawdą, bo w Polsce jest większy park (GoJump ma prawie 3500m2), a w Europie jest dużo więcej miejsc, które w ramach jednej przestrzeni oferują więcej atrakcji.

 • mercx

  Oceniono 2 razy 2

  świetny interes tylko dla kogo? 70 PLN za 2 osoby za godzinę skakania po trampolinie? ludzie za to płacą bo nie ma innych rozrywek, albo nie mają co z pieniędzmi zrobić.

 • Katarzyna Garaj

  Oceniono 2 razy 0

  Serdecznie polecam, organizowałam tam urodziny z www.dziecioland.pl/ jest to firma która organizuje imprezy i spisała się na medal. Z czystym sumieniem mogę polecić urządzanie tam urodzin lub innych imprez

 • mercx

  Oceniono 1 raz -1

  tak, a na wejscie też trzeba bedzie sie umawiac z półrocznym wyprzedzeniem jak w pozostalych miejscach??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX