Kto będzie nowym prezydentem stolicy? "Mamy dwóch mocnych kandydatów"

Potrzebna jest zmiana pokoleniowa. Mamy dwóch mocnych kandydatów - tak odpowiedzieła Hanna Gronkiewicz-Waltz na pytanie, kogo Platforma Obywatelska wytypuje w najbliższych wyborach samorządowych na kandydata na prezydenta Warszawy.

O tym, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie startowała w najbliższych wyborach na prezydenta Warszawy wiadomo nie od dzisiaj. Jej zdaniem na to stanowisko powinien startować Rafał Trzaskowski, specjalista w zakresie spraw europejskich, poseł do Parlamentu Europejskiego. Trzaskowski pełnił też rolę ministra administracji i cyfryzacji oraz był sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. 

Platforma: dwa nazwiska 

Wśród osób, które według Hanny Gronkiewicz-Waltz mają również szansę na wygranie wyborów jest Małgorzata Kidawa-Błońska, która od 2005 roku zasiada w Sejmie, była m.in. marszałkiem Sejmu. Wcześniej doświadczenie zdobywała jako warszawska radna, zasiadając wiele lat w Radzie Miasta. 

Mamy dwóch mocnych kandydatów – zaznaczyła.

Jeżeli chodzi o życie prywatne Kidawa-Błońska jest prawnuczką prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego oraz premiera Władysława Grabskiego. Jej mężem zaś znany reżyser filmowy Jan Kidawa-Błoński.

PiS: Sasin i Krajewski 

Platforma zadeklarowała, że do końca lipca wybierze swojego kandydata na prezydenta Warszawy. A kogo wystawi PiS? Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że partia bierze pod uwagę dwóch kandydatów: Jacka Sasina i Jarosława Krajewskiego.

Więcej o: