Kto będzie nowym prezydentem stolicy? "Mamy dwóch mocnych kandydatów"

Potrzebna jest zmiana pokoleniowa. Mamy dwóch mocnych kandydatów - tak odpowiedzieła Hanna Gronkiewicz-Waltz na pytanie, kogo Platforma Obywatelska wytypuje w najbliższych wyborach samorządowych na kandydata na prezydenta Warszawy.

O tym, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie będzie startowała w najbliższych wyborach na prezydenta Warszawy wiadomo nie od dzisiaj. Jej zdaniem na to stanowisko powinien startować Rafał Trzaskowski, specjalista w zakresie spraw europejskich, poseł do Parlamentu Europejskiego. Trzaskowski pełnił też rolę ministra administracji i cyfryzacji oraz był sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. 

Platforma: dwa nazwiska 

Wśród osób, które według Hanny Gronkiewicz-Waltz mają również szansę na wygranie wyborów jest Małgorzata Kidawa-Błońska, która od 2005 roku zasiada w Sejmie, była m.in. marszałkiem Sejmu. Wcześniej doświadczenie zdobywała jako warszawska radna, zasiadając wiele lat w Radzie Miasta. 

Mamy dwóch mocnych kandydatów – zaznaczyła.

Jeżeli chodzi o życie prywatne Kidawa-Błońska jest prawnuczką prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego oraz premiera Władysława Grabskiego. Jej mężem zaś znany reżyser filmowy Jan Kidawa-Błoński.

PiS: Sasin i Krajewski 

Platforma zadeklarowała, że do końca lipca wybierze swojego kandydata na prezydenta Warszawy. A kogo wystawi PiS? Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że partia bierze pod uwagę dwóch kandydatów: Jacka Sasina i Jarosława Krajewskiego.

Więcej o:
Komentarze (67)
Kto będzie nowym prezydentem stolicy? "Mamy dwóch mocnych kandydatów"
Zaloguj się
 • bezspokoju

  Oceniono 82 razy 74

  Sasin ? On już "organizował" wycieczkę kampanijną Kaczyńskiego do Smoleńska, to wystarczy w kwestii jego "kompetencji". Trzaskowski wydaje się być najbardziej sensownym kandydatem.

 • mihowski

  Oceniono 68 razy 58

  a za chwilę mieszkańcy Podkarpacia, będą głosować na Sasina jako prezydenta Warszawy ;)

 • jare_jare

  Oceniono 62 razy 52

  Jacek Sasin xD Wszystko jest możliwe, dlatego współczuję mieszkańcom Warszawy, jeśli do tego dojdzie. Pierwsza uchwała Sasina? Żeby mu nikt nie przerywał, gdy mówi, nawet on sam sobie.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 56 razy 48

  sasin... :)))

  dzisiaj dzień sołtysa, czy sasin złozył już zyczenia pani premier?

 • henyk

  Oceniono 49 razy 43

  Sasin?. Ten kowal?. Najgorszy kandydat. A tak naprawdę PiS nie ma kogo wystawić, brakuje mu ludzi a tyle stanowisk do obsadzenia (dobrymi kandydatami).

 • Lech Pawluk

  Oceniono 51 razy 41

  Moim zdaniem RAFAŁ TRZASKOWSKI młody wykształcony, inteligentny, rzeczowy z doświadczeniem w zarządzaniu nie demagog, nie krzakacz, znający języki oraz rozsądnych znaczących ludzi w kraju i EUROPIE. ALOKWENTNY urodzony warszawiak, takiego PREZYDENTA potrzebuje stolica POLSKI WARSZAWA.

 • edza4

  Oceniono 36 razy 32

  Chcesz mieć Warszawę zapaskudzoną pomnikami tego największego polaka głosuj na pisuara

 • mateo

  Oceniono 32 razy 24

  PISUARYUSZ Z WOLSKI !!! Przecież coś mu musieli obiecać za zrobienie z siebie pariasa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX