Niezwykły pokaz 3D na odnowionej kamienicy z 1896 r. Udział bezpłatny

W czwartek wieczorem na elewacji odnowionej kamienicy z 1896 roku zostanie wyświetlony wyjątkowy film. Trójwymiarowy spektakl "Warszawa światłem malowana" to 250 lat Warszawy w 4 minuty.

2 marca od godziny 18:30 do 19:30, na Pasażu Lipińskiego u zbiegu Al. Jerozolimskich i Emilii Plater odbędzie się pokaz mappingu 3D. W trakcie trójwymiarowego spektaklu łączącego światło, obraz i dźwięk widzowie przeniosą się w przeszłość i będą mieli okazję prześledzić dzieje Warszawy oraz historię samej kamienicy, której początki sięgają XIX wieku.

Organizatorem pokazu jest firma doradcza JLL we współpracy z właścicielem budynku – funduszem Union Investment.

Historyczne migawki

- Aleje Jerozolimskie z sześcioma rzędami topól, konne tramwaje, tętniący życiem Dworzec Wiedeński, XX – lecie międzywojenne czy czas biznesowego rozwoju ostatnich lat – to tylko niektóre elementy, jakie złożą się na marcowy pokaz mappingu. Akcja ma na celu pokazanie warszawiakom i turystom historii miasta w atrakcyjny i nietypowy sposób. Historyczne migawki, nastrojowa muzyka i komentarz lektora na pewno przybliżą widzom dzieje Warszawy - informuje Małgorzata Więcko, Dyrektor w Dziale Zarządzania Nieruchomościami, JLL.

Zabytkowa kamienica Lipińskiego

Kamienica u zbiegu Emilii Plater i Al. Jerozolimskich przetrwała wojnę i dopiero w 1975 r. w trakcie budowy Dworca Centralnego zbito eklektyczną dekorację z elewacji i otynkowano ją na gładko.

O domu przypomniano sobie po 2000 r. Nowy właściciel przedstawiał kolejne projekty przebudowy zabytku. Nie godzili się na to ani obrońcy zabytków, ani urzędy konserwatorskie. Impas zakończył dopiero zakup opustoszałego budynku w 2007 r. przez firmę Reinhold, która po bożemu prowadziła renowację zabytku. Autorem projektu renowacji jest Piotr Kordek z pracowni SAMI Architekci.

Udział w pokazie jest bezpłatny.

Więcej o: