Metro przecieka? Na stacji Politechnika zebrała się kałuża

Na stacji metra Politechnika przecieka sufit. Na płycie zdążyła zebrać się już kałuża. Warszawskie metro twierdzi, że zna problem.

O przeciekającym suficie w metrze zaalarmował serwis TVN Warszawa. Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego zapewnia, że przeciekający sufit to znany problem, a winę za niego nie ponosi spółka. 

Sufit przecieka... wszędzie

Co więcej, problem, jak przekonuje, nie dotyczy wyłącznie stacji metra Politechnika. Przeciekają wszystkie stacje, ponieważ, jej zdaniem, stacje zostały zbudowane na szczególnie nawodnionym gruncie. Sufit przecieka od wtorku również na stacji metra Pole Mokotowskie

Na stacjach, które dotknęło małe zalanie postawiono ostrzegawcze pachołki. Jak informuje Bartoń, pojawiają się one najczęściej w okresach intensywnych opadów, roztopów lub mrozu, kiedy woda gruntowa szuka ujścia we wszystkich możliwych szczelinach. 

Bartoń zapewniła, że przeciekający sufit to problem błahy i nie wpływa na bezpieczeństwo podróżnych. Przecieki są na bieżąco uszczelniane.

Przeciekające sufity

Problem przeciekających sufitów w warszawskim metrze rzeczywiście nie jest nowy. W 2014 roku ostre przecieki dotknęły stację metra Młociny. Ówczesny rzecznik Krzysztof Malawko zapewniał wtedy, że metro usterkę będzie naprawiać do skutku.

Zobacz także WIDEO: Ile kosztuje komunikacja miejska na świecie? 

Ile kosztuje komunikacja miejska na świecie?

Więcej o: