Komentarze (122)
Jan Paweł II na szubienicy i seks oralny w Teatrze Powszechnym "Czasy cenzury już minęły"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kato-rznik

  Oceniono 9 razy 3

  Mnie obraża kult współczesnego Złotego Cielca - obrońcy pedofili.
  Jestem obywatelem Europy i Świata w XXI wieku. Mój zdrowy rozsądek obraża istnienie zabobonów, PiS oraz Kościoła Katolickiego.

 • ochujek

  Oceniono 2 razy 2

  Skandal! Dlaczego nie można kupić biletów? Chcę ocenić ten spektakl.

 • ochujek

  Oceniono 2 razy 2

  Wojtyła chronił Lawa, umiłował Maciala, Wesołowskiego, Gila, Paetza. Żadnego pedofila nie skazał przez dziesięciolecia. Pinochet też był dlań cacy. W czym problem? Nie wolno prawdy głosić?

 • 92ilme

  Oceniono 26 razy 2

  A kto czarnym zabrania wyjechac z tego bezboznego kraju i wystawiac najswietsze jaselka w Watykanie.

 • soso_soso

  Oceniono 16 razy 2

  Ratusz ma racje - mozna robic co sie chce. Taka jest nasza kultura zwana demokracja i państwem prawa.

  Problem leży gdzie indziej. Trzeba uświadomić sobie, ze dzisiaj za sztukę uważa się łamanie tabu. Cos nowego i zaskakującego jest sztuka. Jedyna odpowiedz na taką sztukę to jej ignorowanie. Nie bądźmy durnowatymi snobami i nie chodźmy na takie rzeczy. W końcu jest tyle pięknych miejsc na Ziemi wartych oglądania.

  Jezeli ktoś myśli, ze dotarliśmy do ściany to się myli, Sztuka jest przecież i pokazywanie obrazów z endoskopu jak kał się przesuwa w jelicie grubym. Tego jeszcze Teatr Powszechny nie zauważył, A szkoda.

 • Wies Kwiec

  Oceniono 1 raz 1

  Prawda boli. Spektakl ukazał prawdziwe oblicze Janka ?

 • Arwe Easa

  Oceniono 1 raz 1

  Ratujmy księdza wikarego Mateusza Urdzele przed szkalującym jego święte stopy ministrantem! Ministrant oskarża wikarego o molestowanie niszcząc tego świętego człowieka.

  Sytuacja jest tragiczna. Wszystkich ludzi dobrego serca proszę o gromadzenie się z widłami w pobliżu Biedronki.

  PS. Trzeba się wspierać. Ministrant mógłby pójść do Newsweeka np i poprzeć spektakl "Klątwa". Jeśli czyta to proponuję nie zmuszam.

 • kabed007

  Oceniono 3 razy 1

  Ta, najmniej w tym wszystkim są winni sukienkowi pedofile i ci co ich ukrywali, przepraszam przenosili z parafii na parafię

 • dryl1

  Oceniono 3 razy 1

  A nie wypróżnił się ktoś na scenie ? Niedługo będzie jak w piosence Stuhra, śpiewać, aktorem a szczególnie reżyserem , każdy może być. Dobrze, ze zajęta Janda z Cielecką tam się nie produkowały.

 • men_53

  Oceniono 1 raz 1

  Obawiam się, że czasy cenzury powróciły.
  Oby jednak nie.

 • sosna_pospolita

  Oceniono 7 razy 1

  "Czasy cenzury już minęły"

  nie w redakcji na Czerskiej tzw. szechterowce

 • dawno.urodzony

  Oceniono 11 razy 1

  Teatr i jego twórcy nie udostępniają sztuki w mediach, ani miejscach publicznych,
  żeby ją zobaczyć trzeba kupić bilet i pójść na spektakl, nikt go przypadkowo nie zobaczy.
  Więc nie bardzo rozumiem w czym jest problem

 • kantrzyn

  Oceniono 2 razy 0

  Czasy cenzury minęły. I to pisze portal, który wyłącza możliwość komentowania pod artykułami dotyczącymi muslimów!

 • ga.spar

  Oceniono 6 razy 0

  teatr to nie katolska świątynia, religijne oszołomy won spod teatru lizać w zakrystiach fiu.ty sukienkowym katabasom.
  do 6 marca wszystkie bilety wykupione :))

 • ch3heg

  Oceniono 4 razy 0

  Trzeba być niezłą amebą intelektualną, żeby uważać "to coś" za sztukę.

 • neospasmin

  0

  Ciekawe czy wypowiedz wiceprezydenta o braku cenzury przysporzy glosow w najblizszych wyborach samorzadowych pani prezydent HGW, czy tez wrecz odwrotnie- przyblizy PiS do objecia wladzy we Warszawie?
  Co panstwo komentujacy obstawiacie?

  marcin lazarowicz
  neospasmin.blox.pl

 • fred_die

  Oceniono 16 razy 0

  Katole ja nie chodzę tam gdzie jestem obrażany więc nie chodze do kościoła. Zajmijcie się chamstwem z waszej strony, czyli symbolami religijnymi w szkołach, urzędach i sejmie. Tam ich nie powinno być.

 • antobojar

  Oceniono 8 razy 0

  Czyż nie tak dawno, cały "Zachód", na wschód od Bugu, nie zapluwał się w potępieniu Władimira Putina i jego brutalnego reżimu, za potraktowanie diewoczek z Pussy Riot, rzucających wyzwanie.. tańczeniem na ołtarzu jakiejś bardzo świętej cerkwi..?

 • antobojar

  Oceniono 22 razy 0

  Drodzy Rodacy! Skoro wybraliście wyjazd po słoiki i grillowanie zamiast udziału w wyborach.. to teraz musicie podporządkować się ideologicznej linii teokratycznego, zmilitaryzowanego faszyzmu, zarządzanego przez mściwych, obskuranckich fałszywych proroków, odwołujących się do ideałów średniowiecza.. i ograniczyć swój apetyt na horror i sex, do pełnej przemocy, amerykańskiej sztuki filmowej.. i Biblii.. ociekającej spermą i krwią..
  .. aż do następnych wyborów.. w których będziecie mogli dokonać innych wyborów.. no chyba.. że będzie padało.. i będziecie woleli zostać w ciepłym łóżeczku..

 • Jan Winnicki

  Oceniono 14 razy 0

  Jak się tym wszystkim obrońcom i sługusom watykanu niepodoba, to niech na znak protestu się zbiorowo ukrzyżują.

 • epoxy1 x

  Oceniono 1 raz -1

  To nie sztuka, to szambo. Chyba, że szambo to sztuka. Tak czy siak: gó...ana i bez zasad.

 • kantrzyn

  Oceniono 3 razy -1

  Całkiem was pogięło. Też będziecie bronić sztuki w której np. przedstawią matkę Michnika jako prostytutkę robiącą loda arabusowi.
  Są jakieś granice. Ta sztuka to g... nastawione na tanią sensację i prowokację. Mimo że nie jestem wierzący, to jak dla mnie mogą tych przygłupów porządnie ukarać. Niech na drugi raz się wysilą jak chcą zrobić sztukę.

 • 92ilme

  Oceniono 3 razy -1

  "Sluchaj jeżu jak cie blaga lud ....."

 • purenonsens

  Oceniono 9 razy -1

  Jak zwykle ktoś sztucznie wywołał konflikt, ponieważ z jednej strony mamy fanatyzm religijny oraz religijne uniesienie, które zatraca kontakt z rzeczywistością, a z drugiej strony mamy sztukę, która nigdy religią nie była i nigdy nie będzie. Tylko szaleni ludzie albo totalnie niedouczeni i ignoranci kultury mogą sądzić, że sztuka ma być tylko przekazem kultury narodowej, lokalnej tradycji i np. dorobku społeczeństwa, zamieszkującego nad Wisłą. Żeby lepiej zrozumieć, czym naprawdę jest współczesna sztuka to wystarczy powiedzieć tylko tyle, że sztuki trzeba uczyć się całe życie, podobnie jak np. trzeba uczyć się matematyki lub fizyki. Nie ma rozwiązań pośrednich. Nie istnieje coś takiego jak polska matematyka, tak samo nie istnieje sztuka, która ma się ograniczać tylko do konkretnego obszaru na tej planecie. Sztuka zawsze była ponadnarodowa, to np. obok Internetu jeden z nielicznych międzynarodowych języków porozumiewania się. Sztuka ma swoją historię, ma swój logiczny i metafizyczny ciąg. Dlatego ci, którzy protestują przeciwko np. „Klątwie” to „ubodzy duchem” ludzie oraz niedouczeni analfabeci szeroko rozumianej kultury. A poza tym fanatycy mają zawsze to do siebie, że nie dopuszczają do swej szalonej wyobraźni o świecie, treści niezgodnych z ich fanatycznymi doktrynami. Dlatego trudno im pojąć i zrozumieć język sztuki. Sztuka w przeciwieństwie do fanatyków ma ogromny potencjał i możliwości. Dlatego bardzo łatwo demaskuje np. różnego rodzaju zagrożenia otaczającego nas świata, mogą to być np. dziwne działania w obrębie jakiejś religii lub polityki itp. Sztuka m.in. zawsze była i będzie demaskować takie zdarzenia, które do tej pory były skrzętnie chowane i zamiatane pod dywan. Sztuka to wolność! Walka ze sztuką to jak walka z wiatrakami, dlatego ci, którzy ją krytykują nie wiedzą co czynią!

 • 92ilme

  Oceniono 15 razy -1

  Ostre kontrowersje wokol tego spektaklu to najlepsza recenzja i zacheta, aby zobaczyc ta sztuke. po co? Ano po to, aby wyrobic sobie wlasne zdanie, a nie powtarzac krytyki Epidiaskopu. Mohery zawsze beda krzyczec, nawet nie widzac niczego.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 11 razy -1

  Przydałby mu sie normalny seks , może by nie tolerował roochania dzieci wśród swoich zepsutych moralnie i zgniłych zboczonych zwyrodnialców katolickich księży.
  Tyle ze ten katolicki cham i sprzedwczyk o tym wiedział.

 • czesu4f

  Oceniono 4 razy -2

  Lektura komentarzy (zaskakująco) napawa optymizmem. Mimo, że tzw. praktykujący katolicy stanowią na GW raczej mniejszość to ludzie tu zdają sobie sprawę, że granice przyzwoitości zostały przekroczone. Spektakl ze sztuką nie ma nic wspólnego, jest tanią prowokacją - "żeby gadali".

 • bat_na_tuskomatolki

  Oceniono 8 razy -2

  Zamknąć Powszechny, reżysera wygonić z Polski, aktorów rozgonić po prowincji, budynek spalić i przeprowadzić egzorcyzmy....

 • kadyksu

  Oceniono 19 razy -3

  Komu nie podoba się spektal, nie idzie do teatru. Pisowcy i narodowcy nie będą nam dyktowac co wolno a czego nie wolno wystawiac w teatrach. Podobnie ani kto jest lub nie jest prawdziwym patriotą. Stanowczo musicie domagac się od prezesa tysiąclecia zeby napisał patriotyczną sztukę na która będziecie walic tłumnie.

 • hipis3308

  Oceniono 21 razy -5

  Posła Tarczyńskiego,chama z kieleckiego,sztuka którą nie oglądał bulwersuję,ale nie bulwersuje go to,kiedy faszyści z ONR,odprawiają msze w kościołach.

 • tomsheen

  Oceniono 18 razy -6

  ...dobrze że nie było sceny z bzykaniem Jarka, to dopiero byłaby jazda...a na krzyżu brat z głową owiniętą folią... PiSiory oburzają się na teatr jakby to był koniec świata a sami mało nie zabili chłopaka w seicento...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX