Trwa zbiórka dla klubu Chmury, który został doszczętnie zdemolowany przez pseudokibiców

Organizatorzy chcą zebrać 5 tys. zł. Celem akcji jest symboliczne wsparcie dla warszawskiego lokalu, które zapisało się na mapie Warszawy jako jedno z najlepszych miejsc kultury niezależnej.

Wczoraj około 22:30 zamaskowane osoby, ubrane na ciemno, zaczęły obrzucać klub Chmury kamieniami oraz wrzucać do środka race.

Doszczętnie zdemolowany

W lokalu przebywali holenderscy kibice, którzy przyjechali na mecz Legia Warszawa - Ajaks Amsterdam, który odbędzie się 16 lutego wieczorem. W wyniku napaści lokal został doszczętnie zdemolowany.

Wszyscy przejęli się zajściem w warszawskim lokalu. Od razu pojawiły się głosy, żeby wesprzeć finansowo właścicieli klubu.

Symboliczne wsparcie

Zbiórka organizowana jest w serwisie Pomagam.pl. - Celem akcji jest symboliczne wsparcie dla warszawskiego lokalu, które zapisało się na mapie Warszawy jako jedno z najlepszych miejsc kultury niezależnej - czytamy w komunikacie.

Nie jest to akcja prowadzona oficjalnie przez lokal "Chmury". Bartek, pomysłodawca zbiórki, wspólnie ze znajomymi uznał, że fajnie byłoby wspomóc lokal w tej trudnej sytuacji.

Kwota zostanie w całości przekazana lokalowi na jego rachunek bankowy i zostanie skrupulatnie rozliczona.

Więcej o: