Latały stoły, krzesła. Raca podpaliła kelnerce włosy. Tak pseudokibice demolowali klub Chmury [WIDEO]

Dotarliśmy do nagrania z monitoringu z klubu Chmury, który w środę został zdemolowany przez pseudokibiców. Na nagraniu widać, jak grupa mężczyzn obrzuca lokal racami i butelkami. Kibice z Holandii bronią się, rzucając meblami.

W środę około 22:30 doszło do napaści na klub Chmury na warszawskiej Pradze Północ. Zamaskowane osoby, ubrane na ciemno, zaczęły obrzucać klub kamieniami oraz wrzucać do środka race.

Demolka w klubie ChmuryDemolka w klubie Chmury Wideo z monitoringu - klub Chmury

Według relacji świadków wybito również szyby w hostelu, w którym mieszkali holenderscy kibice, którzy przyjechali na czwartkowy mecz Legia Warszawa - Ajax Amsterdam.

Rzucano butelkami, kamieniami

Oglądając ten film aż trudno uwierzyć, że nikt poważnie nie ucierpiał w tej bijatyce. Na nagraniu widać, jak grupa zamaskowanych mężczyzn w kurtkach i kapturach wpada do baru, zaczyna obrzucać lokal zapalonymi racami. Rzucane są również butelki i kamienie. Wybito szyby w oknach i drzwiach.

Demolka w klubie ChmuryDemolka w klubie Chmury Wideo z monitoringu - klub Chmury

Kibice holenderscy nie pozostali dłużni i zaczęli się bronić - chwycili za stoły i krzesła i zaczęli nimi rzucać w napastników.

Na miejscu była między innymi barmanka, która na poruszającym wideo umieszczonym na Facebooku już po zdarzeniu płacze i mówi, że pseudokibice zniszczyli kawał jej życia. Zdradza również, że raca, którą rzucili kibice, podpaliła jej włosy. Z kolei jej przyjacielowi zapaliła się kurtka.

Demolka w klubie ChmuryDemolka w klubie Chmury Wideo z monitoringu - klub Chmury

Odwet

Następnego dnia to kibice holenderscy próbowali wtargnąć do jednego z lokali przy stadionie Legii Warszawa. Policja uniemożliwiła jednak konfrontację kibiców z osobami przebywającymi w klubie.

- Grupa, która przyjechała do Warszawy z Holandii na dzisiejszy mecz Legia Warszawa - Ajax Amsterdam, spacerowała wokół stadionu Legii. W pewnym momencie próbowała wejść do jednego z lokali znajdujących się przy stadionie. Policjanci natychmiast zareagowali i uniemożliwili konfrontację osób, które przebywały w lokalu, z kibicami - poinformowała Iwona Jurkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Więcej o: