Komentarze (297)
"PiS pozwala, deweloper korzysta". Urzędnicy wstrzymali wycinkę starych drzew, właściciel wyciął wszystkie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • gazda1812

  Oceniono 9 razy 7

  Trzeba przyznać, że PiS solidnie realizuje swoje hasło wyborcze "Polska w ruinie".

 • nygga

  Oceniono 6 razy 6

  szyszko! twoim najmniej szkodliwym błędem był nakaż budowy ekranów akustycznych

 • fulko_de_lorche

  Oceniono 8 razy 6

  Kolaboranci Putina z Pisu i ich spacholeni wyborcy upadlają mi Ojczyznę!
  Armii już nie ma bo ją agent Putina roz*****.
  Przyrody nie będzie bo ją szyszek wytnie...
  Jaka jest kara za zdradę i działania na rzecz wroga?

 • byrcyn11

  Oceniono 5 razy 5

  Jak można robić wycinki w jedynej w Europie naturalnej pierwotnej puszczy, to inne drzewa ... - o co wam chodzi ? ;)

 • zuuuraw

  Oceniono 7 razy 5

  "dawny sad wiśniowy" w centrum dzielnicy ? Jeśli miasto chciało zachować "zielony skwer" na prywatnej działce powinno ten teren kupić po cenach rynkowych. Niestety, trudno żeby właściciel działki w centrum miasta, a Stalowa to centrum Pragi, był ubezwłasnowolniony i nie mógł użytkować swego terenu według swoich planów.

 • Tomasz Wierzbicki

  Oceniono 9 razy 5

  Dziękuję akurat PiS za tą ustawę. Mogę bez obaw posadzić drzewa na swojej działce. Do tej pory wycinałem wszystkie młode samosiejki bo nie miałem zamiaru pytać się urzędasów czy pozwolą mi je potem łaskawie wyciąć.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 5 razy 5

  Jest iskierka nadziei! Przecież Szycha nie może wyciąć wszystkich lasów, bo dokąd by wolactwo wywoziło śmieci?

 • egonw3

  Oceniono 4 razy 4

  Zastąpią drzewa lasem... krzyży...

 • misiaszm

  Oceniono 4 razy 4

  Załóżmy że protestuje 10 rodzin niech tylko co druga ma auto o wartości 50tys do którego kupuje paliwo za 5tys rocznie to gdyby sprzedać ICH PRYWATNĄ WŁASNOŚĆ, jak również zaoszczędzone przez 10 lat kwoty na paliwo to dało by to milion złotych. Jeden hektar pola kupuje się za 20tys i koszt obsadzenia drzewami to kolejne 20tys mogli by dla naszego wspólnego dobra stworzyć 25ha pieknego wspólnego lasu. Ale przecież to ich prywatne pieniądze i nikt nie będzie im mówił co mają z nimi robić, za to chętnie sami pouczają innych co im wolno robić.

 • alfalfa

  Oceniono 6 razy 4

  Niech się tylko trochę cieplej zrobi to też biorę się za niektóre drzewa na swojej działce. Trzeba wpuścić trochę słońca.
  A.

 • keo27

  Oceniono 8 razy 4

  Pieprzenikomunisci. Zeby na prywatnym terenie niemozna bylo drzewa wyciac.

 • coelka

  Oceniono 6 razy 4

  przetrwały wojne, przetrwały komune , wykończył je pis, jesli własciciele złamali przepisy ustawy to czekam czy zostNA ukarani? w końcu w normalnym kraju przestrzega sie prawa, ale jak widac władza robi co che to tacy bandyci czuja sie bezkarni

 • farsizm

  Oceniono 4 razy 4

  Wykastrować bieliki ! Niech się nie szarogęszą.

 • agje

  Oceniono 4 razy 4

  Jest rozwiązanie. Trzeba takich prywatnych właścicieli ignorować towarzysko i zastosować wobec nich ostracyzm społeczny. Niech rozmawiają z nimi tylko powiązani deweloperzy.

 • radon13

  Oceniono 3 razy 3

  Klasyczny bolszewicki system - wszystko potłuc i gołą d.. na skorupy usiąść.

 • alejagwiazd

  Oceniono 3 razy 3

  drzewa mozna powycinac . najwazniejsze zeby narod nie grzeszyl i zyl jak chce kosciol

 • Tomasz Wierzbicki

  Oceniono 7 razy 3

  Dla tych wszystkich którzy litują się nad cudzymi drzewkami. Zróbcie zrzutki i wykupujcie takie działki i sadzić, sadzić, sadzić.

 • lukki69

  Oceniono 3 razy 3

  U mnie w mieście pewien developer przez rok nocami podlewał drzewa na posesji żeby je wycinać jako chore.....w końcu wyciął wszystko i zbudował szary bunkier...tzw apartamentowiec w jednym z korytarzy przewietrzania miasta...
  Ten miał łatwiej bo mu PiS pozwolił(jak mówi tytuł)..nie musiał po nocy z kwasem latać...
  ..swołocz....

 • 69studio

  Oceniono 7 razy 3

  a ja tak z innej beczki: niech Ci wszyscy którzy się sprzeciwiają wycince powiedzą ile drzewek w swoim życiu posadzili???

 • bamapo

  Oceniono 7 razy 3

  To jest właśnie pisodebilizm. Wycinajmy bez skrępowania drzewa i palmy jeszcze więcej węglem. Na lawinowy wzrost PM2.5 i PM10 nie trzeba będzie długo czekać. Średniowieczna monarchia Jarosława I The Billa.

 • nygga

  Oceniono 7 razy 3

  pis aby uniknąć stryczków na drzewach zezwala na ich wycinkę

 • el_bigos

  Oceniono 9 razy 3

  Co jeszcze barany z pisu w tym tygodniu spier..dolą?

 • kasia38_ipol

  Oceniono 2 razy 2

  ciekawa jestem czy na działkach gdzie mieszkają "zrozpaczeni mieszkańcy" są jakieś drzewa czy jest półpustynia, obsadzona paroma tujami....
  ustawa jest zła, natomiast prawo, które pozwala budować nowe domy i osiedla praktycznie bez zieleni wysokiej również należy zmienić

  nietrudno jest zrobić tereny zielone u sąsiada, mając w swoim otoczeniu kamień i asfalt

  żeby nie było wątpliwości, jestem przeciwko wycinaniu starego drzewostanu, ale przede wszystkim za zachowaniem odpowiedniego stosunku zabudowy do terenu biologicznie czynnego na wszystkich działkach, bez naciągania i wliczania np. zielonych parkingów, zielonych dachów i innych trików projektantów i deweloperów

 • mg_40

  Oceniono 8 razy 2

  Ustawa jest bardzo dobra i w końcu przywróciła normalność. Co tych sąsiadów obchodzą drzewa na prywatnej działce? I kto im dał prawo do wchodzenia i mierzenia nie swoich drzew? Przez takie bydło niepotrafiące uszanować prywatnej własności trzeba grodzic płotem czy siatką każdy kawałek terenu. jak chcieli mieć park w pobliżu swojego miejsca zamieszkania to mogli kupić tę działkę za kilka milionów i ciszyć się zadrzewieniem. W tym popieprzonym kraju każdy chce się rządzić cudzą własnością. Jakby któryś z sąsiadów posiadał tę działkę to by pierwszy kombinował jak pozbyć się drzew. Hipokryci czystej wody

 • foreks

  Oceniono 6 razy 2

  Drog klamliwa zydokomuno z Czerskiej - dlaczego klamiecie, ze PiS pozwala, skoro PiS wlasnie nie pozwala, co dalej sami przyznajecie w tekscie, lecz to wlasciciel dzialki zapewne lamie prawo?

 • jerzyb-ucholc

  Oceniono 2 razy 2

  Praga to matecznik w Warszawie PiSuarów. Pewnie pójdą i za wycinkę pokłonią się Kaczyńskiemu i pocałują w rękę arcybiskupa zamieszanego w wojnę z Tutsi.

 • onduma

  Oceniono 2 razy 2

  czyzby PIS nie zauwazyl, ze w Polsce to elity i posesjonaci sa patologia a nie mniej zamozni obywatele ? To skutek wojen i powstan w czasie ktorych poprzez smierc najbardziej wartosciwych jednostek elit ostali sie tylko degeneraci i zdrajcy . Poniewaz okupant eksterminowal ze szczegolna zaciekłoscią wlasnie elity to wsrod nich nastapila najwieksza degeneracja.

 • syl.k

  Oceniono 4 razy 2

  No a po co była ta ustawa? Przecież nie dla zwykłych mieszkańców tylko dla deweloperów, którzy się o nią usilnie starali. Teraz inwestycje ruszą z kopyta. Żadne drzewo nie stanie im na drodze.

 • purenonsens

  Oceniono 4 razy 2

  Idzie wiosna

 • popijajac_piwo

  Oceniono 2 razy 2

  Zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną...

 • kosim

  Oceniono 2 razy 2

  Szyszek pewnie chciał koło swojej "stodoły" wyciąć hektar lasu, teraz może bez pytania nawet samego siebie.

 • gozal

  Oceniono 4 razy 2

  tego tłuka szyszkę powinno się potraktować w taki sposób, w jaki on traktuje przyrodę, rzeźnik jeden!

 • Maciej Kobylanski

  Oceniono 2 razy 2

  a co możemy zrobić? ratujmy się domowymi ogrodami. domowe ogrody Tregen złagodzą nam ten ból. oby więcej nie karczowali!

 • panewaryst

  Oceniono 1 raz 1

  Wielu Polakom wydaje się, że akt własności działki powinien dawać im całkowitą dowolność w jej zagospodarowaniu a każde ograniczenie jest zamachem na ich wolność. To myślenie jest oczywistym następstwem czasów kiedy nikt nic nie miał i wszystko było "wspólne". Teraz chcemy się nasycić własnością i wolnością co jest w sumie zrozumiałe. Zwykłemu Kowalskiemu można wybaczyć brak wiedzy, że każda forma zieleni w mieście jest bardzo cenna i ZAWSZE stanowi wartość nadrzędną w stosunku do podziału własności terenu. Rząd (PiS) zamiast wpływać na zwiększanie świadomości przysłowiowych Kowalskich i poprawę warunków życia, utrzymuje i podsyca ich zaściankowe myślenie (w tej i wielu innych kwestiach) dla własnych, bardzo niskich celów. Podłość takiego postępowania polega na tym, że odbywa się pod płaszczykiem dawania ludziom wolności, której tak bardzo pragną a w rzeczywistości korzystają tylko cwani deweloperzy i grupka pisowskich polityków.

 • mazbip

  Oceniono 1 raz 1

  Rzeczowy post uczestnika "szechtermyhnyk" ja uwazam i pisze to samo. W Londynie juz w XVIIIw. ustanowiono prawo, o tym ze miasto ma tworzyc parki, ktore beda dla uzytku publicznego. To jest wlasnie wlasciwa droga dla gospodarki zielenia w duzych miastach. Parki dla publicznosci. W Paryzu niedawno otwarto nawet dla publicznosci Jardin des Tuileries. Duze drzewa przy domach to katastrofa. To co pisal "szechtermyhnyk" to bardzo dokladnie to co kazdy wlasciciel domu powinien wiedziec. W tej calej awanturze nie chodzi przeciez o sprawy realne, tutaj chodzi o ideologie. Szeroki front zielonych fanatykow, przeciwnikow PiS (no bo to oni wlasnie taka ustawe uchwalili) rozpoczal absurdalna akcje, przeczaca nie tylko zdrowemu rozsadkowi, ale przede wszystkim prawom posiadaczy dzialek w miescie. W Polsce drzew jest za duzo, rosna wszedzie, takze tam gdzie nie powinny lub jest to zupelnie niedopuszczalne, jak np. przy drogach.

 • tygrys102

  Oceniono 5 razy 1

  pis to jednak banda gnojów niszczących Polskę...zostaną surowo rozliczeni

 • gmwa

  Oceniono 3 razy 1

  Hmmm czyżby Szyszko chciał kupić sobie kolejną stodołe ? Hmmm i kolejne setki hektarów a na to duuuuzo pieniążków potrzeba

 • Adam Michalski

  Oceniono 1 raz 1

  i dobrze. lemingi jesteśmy i na to pozwalamy, więc widocznie tak ma być. nasi przodkowie w grobach się przewracają na to żałosne asekuranctwo i tchórzostwo. przestępcy w normalnym kraju siedzą za kratami, tylk w polsce faszyści robią co chcą bo naród ogonek pod siebie zawinął.

 • mnis

  Oceniono 5 razy 1

  "róbta co chceta" w wykonaniu PiS

 • Asia Bogumił

  0

  masakra!

  Ja dzisiaj zamiast spoglądać na przepiekny las patrzę na łaki!
  Nigdy wiecej nie głosujcie na Pis!!!!
  Oni rozwalą kraj!

 • Liliana Haremza

  0

  własność prywatna to własność prywatna, nikt do waszych domów też nie wchodzi i nie mówi wam co macie robić. Należy raczej zadać pytanie dlaczego miasta wyprzedają każdy skrawek miejskiego gruntu prywatnym właścicielom i dają pozwolenia na budowę, tego nikt nie krytykuje, gdzie są miejskie plany zagospodarowania terenu?

 • pawel.ccc

  Oceniono 2 razy 0

  pyskujecie, lamentujecie a PiS już przekroczył 40 procent poparcia w przedwyborczych sondażach. Gdzie jest w nich wasza PO z ośmiorniczkami i teoretycznym państwem ? Skoro ludzie popierają PiS to znaczy, ze im ich polityka odpowiada wiec spadajcie na drzewa, najlepiej na te, które stoją na waszych prywatnych posesjach.

 • mazbip

  0

  Jeszcze kilka zdan. Teraz na zdjeciach, zamiast zielonych fanatykow, widze stara rudere. Czy przypadkiem ta rudera nie zostala tez uznany przez urzednikow za "pomnik architekury" , "bo przewojenna"? Nastepnym logicznym krokiem powinno byc zburzenie tej rudery.

 • mazbip

  Oceniono 2 razy 0

  Pisalem juz o tym wczoraj, niestety zniknelo w nirwanie. Ta ustawa to pierwszy krok we wlasciwym kierunku. Normalne byloby gdyby zupelnie zniesiono koniecznosc pytania o zgode urzednikow, takze tam gdzie chodzi o prywatne dzialki, wykorzystywane takze dla celow komercyjnych. Gminy maja robic parki i tam sadzic drzewa dla ludnosci, a nie decydowac widzimisie o tym co sie dzieje z drzewami na prywatnych dzialkach. To zupelna paranoja to co tutaj czytam i to co sie w Polsce dzialo i jeszcze, ale juz w mniejszym stopniu dzieje. Zielona histeria osiaga szczyty. Tak jak tutaj pisal poprzednio jeden uczestni, te, ktore chca decydowac o swojej macicy, wchodza nielegalnie na dzialke po to by mierzyc drzewa. Czy to przypadek ze Mrozek pisal swoje sztuki akurat w Polsce? Sa na swiecie drzewa pomniki przyrody, juz o tym pisalem. W Jerozolimie drzewa oliwkowe zasadzone przed urodzeniem Chrystusa, sekwoje w Kaliforni, ktore rosly tam przed dotarciem Kolumba do Ameryki. Przedwojenny sad jako "pomnik przyrody", to paranoja. Jezeli gminy chca miec drzewa pomniki przyrody na swoim terenie, ktore rosna na prywatnych posiadlosciach, to niech placa. W koncu domy pomniki architektury tez sa subwencjonowane przez gminy. Co mnie najbardziej jednak denerwuje w Polsce, to absurdalny ped do uznawania wszystkiego co jest stare za pomniki, czy to kultury, czy tez architektury czy tez przyrody. W Polsce nie ma wiele "pomnikow", oprocz Wawelu i kilku innych palacow to nie ma nic. Odbudowanych starowek lub np. zamku krolewskiego w Warszawie nie mozna przeciez uwazac za "pomniki". Dla mnie tysiac razy lepsze byloby, gdyby rozwalc stare rudery i budowac nowe ladne, tak podkreslam ladne, domy. Domy ktore pasuja do okolicy, klimatu i naszej historii. Tego jednak nie ma. W Poznaniu np. widze architekture z calej Europy. Angielskie osiedle, hiszpanski dom, ktory wybudowal sobie ktos po wakacjach w Hiszpanii. Kanadyjskie czy tez finskie domki. To szpeci najbardziej nasz krajobraz. Fala zielonego oszolomu przelewa sie przez Polske. To tez zachodnie wzory, kopiowane przez naszych z zachodnimi kompleksami.

 • bezkapci

  0

  Wielka szkoda, że to się dzieje. Z drugiej strony dobrze, że ludzie reagują.
  Zabawnym zbiegiem okoliczności, w sąsiedztwie jest knajpa "To się wytnie"...

 • xynat

  0

  Ciekawe ilu z okolicznych mieszkańców głosowało na pisiorów a teraz sami sobie w twarz plują.

 • 99venus

  Oceniono 2 razy 0

  To jest ilustracja rządów PiS-wszystko zniszczą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX