Zbudowana z ok. 500 kg czekolady! Zobacz ogromną makietę kolejową

Od 13 lutego do 9 marca 2017 r. w budynku dawnego dworca Warszawa Główna można oglądać Czekoladową Makietę Kolejową, wykonaną przez jednego z najlepszych polskich cukierników, Janusza Profusa.

Makieta została zbudowana z ok. 500 kg czekolady i zajmuje powierzchnię ok. 12 metrów kwadratowych. Łączna długość torów to ok. 30 metrów.

Na makiecie są odwzorowane góry porośnięte lasem, tunel kolejowy, dworzec, parowozownia z warsztatem, przejazd kolejowy, zwrotnice i samochody.

Najważniejszym elementem makiety będzie jeżdżąca kolejka, składająca się z parowozu BR 80 oraz wagonów towarowych, cysterny, węglarki i platformy. Wszystkie elementy wykonane są z dużą precyzją i dbałością o detale.

Oprócz samej makiety będzie można również zobaczyć 4 czekoladowe rzeźby: psa Irysa, sokoła, sukienkę Azteków i strój tancerki salsy.

Z okazji Walentynek w dniach 13 i 14 lutego na zwiedzających będzie czekał czekoladowy poczęstunek, konkursy z nagrodami, a także specjalnie przygotowana fotobudka, w której całkowicie bezpłatnie będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Wstęp na makietę w ramach biletu wstępu do Stacji Muzeum (bez dodatkowych kosztów). W poniedziałki 13, 20 i 27 lutego oraz 6 marca wstęp jest bezpłatny.
We wtorek 14 lutego (Walentynki) drugi bilet gratis.

Cennik biletów wstępu do Stacji Muzeum w pozostałe dni:
Normalny – 12 zł
Ulgowy – 6 zł
Rodzinny (2 osoby dorosłe + max. 3 dzieci) – 35 zł
Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie

Gdzie: Towarowa 3, dawny dworzec Warszawa Główna

Więcej o: