Dwóch Rosjan niepostrzeżenie zakradło się do wieżowca Złota 44. Weszli na sam szczyt i powiesili rosyjską flagę [WIDEO]

Dwóch Rosjan wdrapało się na sam wierzchołek wieżowca Złota 44 w Warszawie. Zrobili to bez żadnych zabezpieczeń. Gdy już wspięli się na samą górę, powiesili tam rosyjską flagę.

Wideo zostało opublikowane 31 stycznia na kanale na YouTubie o nazwie KosmoJack.

Mimo zakazu

Rosjanie postanowili wdrapać się na Złotą 44 latem 2016 roku. Na realizację przedsięwzięcia wybrali wydawałoby się najbardziej odpowiednią porę - między 3 a 4 nad ranem.

Na filmie widać, że nie ukrywają swoich twarzy. Mimo zakazu, bez problemu wchodzą na teren budynku, przemieszczają się klatką schodową, niezauważeni mijają ochronę budynku, wchodzą na dach wieżowca i wspinają się na sam jego wierzchołek. 

Ten budynek ma jedną osobliwość: "rozszerza" się do góry - piszą mężczyźni pod wideo.
 

Jak widać na filmie, wyzwaniem nie było wyłącznie wdrapanie się na szczyt wieżowca, ale również wydostanie się z budynku - tak, aby nikt z ochrony nie zauważył nieproszonych gości.

Cała akcja trwała dwie godziny. Nagranie zostało zrealizowane kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz zostało opublikowane. Mężczyźni konto na YouTubie założyli zaledwie pięć dni temu, ale jak zapowiadają, będą wrzucać kolejne filmy.

192 m wysokości

Złota 44 jest jednym z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce oraz w Unii Europejskiej. Ma 192 m wysokości, 52 piętra i składa się z blisko 300 apartamentów, basenu, centrum SPA i tarasu widokowego.

Wieżowiec Złota 44 w WarszawieWieżowiec Złota 44 w Warszawie materiały inwestora

 

Wieżowiec zaprojektował Daniel Libeskind, znany amerykański architekt polskiego pochodzenia (autor m.in. zagospodarowania Ground Zero po katastrofie World Trade Center w Nowym Jorku). Jednak najsłynniejszym budynkiem architekta jest Muzeum Żydowskie w Berlinie (ze słynną wieżą Holokaustu). Od momentu jego wybudowania architekt zyskał status gwiazdy współczesnej architektury. 

Ta kobieta wspięła się na 140 metrowy wieżowiec. Nie zgadniecie za pomocą jakiego urządzenia...

Więcej o: