Student UW sprawdził, ile osób z Warszawy podpisało się pod ustawą warszawską PiS. Ta liczba mówi wszystko

Student UW zauważył, że pod ustawą warszawską PiS, wedle której stolica ma się powiększyć o 32 gminy, podpisała się jedna osoba z Warszawy (nie licząc pomysłodawcy). Komentuje krótko: Tak właśnie PiS słucha małych ojczyzn.

Andrzej Wojewoda, student politologii na Uniwersytecie Warszawskim postanowił sprawdzić, skąd pochodzą posłowie, którzy podpisali się pod ustawą warszawską PiS, która ma powiększyć stolicę aż o 32 gminy. Swoje podsumowanie opublikował na Twitterze.

Dwie osoby z Warszawy

Pomysłodawcą ustawy jest Jacek Sasin, który przed złożeniem projektu nie skonsultował go z nikim - ani samorządem warszawskim, ani żadnym z samorządów gmin, które mają zostać przyłączone do Warszawy. 

Jak się okazuje, spośród osób, które podpisały się pod ustawą, tylko jedna pochodzi z Warszawy - Ewa Tomaszewska. Co więcej, żadna z pozostałych osób nie zamieszkuje miasta przynależącego do gminy, która ma zostać przyłączona do stolicy.

Andrzej Wojewoda komentuje krótko: Tak właśnie PiS słucha małych ojczyzn.

Megapowiat Warszawa

31 stycznia Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt ustawy, wedle której do Warszawy mają zostać przyłączone 32 gminy - od Wieliszewa na północy po Górę Kalwarię na południu.

Do powiatu nazywanego „miastem stołecznym Warszawa” wcielone zostałyby: Błonie, Brwinów, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jabłonna, Józefów, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Nieporęt, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Ząbki oraz Zielonka. Na liście nie ma za to Podkowy Leśnej, choć byłaby enklawą oblaną ze wszystkich stron gminami megapowiatu.

Więcej o:
Komentarze (215)
Student UW sprawdził, ile osób z Warszawy podpisało się pod ustawą warszawską PiS. Ta liczba mówi wszystko
Zaloguj się
 • Helena Kowalska

  Oceniono 308 razy 294

  Bez zdziwienia,tak pisowcy słuchaja innych,rozmawiaja z innymi,liczą sie z reszta Polski--- NIE MA zgody na pis-samowolę,a sasin niech trochę mózgu zakupi w sklepie końskim.

 • biesczad1

  Oceniono 243 razy 239

  Nie od dziś wiadomo, że PiS słucha suwerena tylko wtedy, gdy ma takie samo zdanie jak prezesik...

 • apoloniusz211

  Oceniono 242 razy 230

  biedny student zaraz pewnie okaże się, że jest żydem, masonem, uchodźcą-terrorystą, sbkiem, ubekiem, agentem mosadu, rodziną Wałęsy, V kolumną...

 • kandrzej1

  Oceniono 231 razy 221

  Podpisali tacy "warszawiacy" co to "pięć godzin koleją i 3 dni wołami po metrykę jechać muszą".

 • kruk6666

  Oceniono 191 razy 189

  Jak zaczną płacić podatek od nieruchomości jak w Warszawie to im się odechce.

 • marek_prus

  Oceniono 195 razy 187

  W Podkowie Leśnej mieszkają głównie intelektualiści - dlatego tam PiS nie zwycięża

 • ador43

  Oceniono 164 razy 156

  Ten problem beda musieli demonstracjami rozwiazac sami Warszawiacy,oczywiscie ,jak bedzie protest i referendum napewno moga liczyc na nasza pomoc.PiS nalezy zwalczac wszystkimi metodami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX