"Nie chcę patrzeć, jak ktoś niszczy moją małą Ojczyznę". Mieszkańcy gmin ostro o pomyśle PiS, aby powiększyć Warszawę

PiS złożył już projekt ustawy, wedle której miasto stołeczne Warszawa ma powiększyć się trzykrotnie, o 32 gminy. Co sądzą mieszkańcy gmin na temat wcielenia ich miejsca zamieszkania do Warszawy?

Informacja o pomyśle PiS, aby Warszawa powiększyła się o 32 nowe gminy wywołała falę oburzenia nie tylko wśród samorządowców. Mieszkańców gmin, o których mowa, przede wszystkim bulwersuje fakt, że decyzję podjęto bez jakichkolwiek konsultacji.

Łomianki: ceny jak z Łomianek

Na profilu Łomianek można przeczytać, że zmiany dotkną najuboższych.

Mieszkańcy nie rozumieją, dlaczego projekt nowej ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy nie został z nikim skonsultowany.

W Warszawie woda, kanalizacja, śmieci i bilet za II strefę autobusową są znacznie droższe niż w Łomiankach. Proszę się zastanowić, czy radni miasta stołecznego Warszawy obniżą ceny do łomiankowskich? Czy raczej odwrotnie? - czytamy na profilu Łomianki.

Legionowo: "nie chcę patrzeć, jak ktoś niszczy moją małą Ojczyznę"

U niektórych budzi się przede wszystkim lokalny patriotyzm. Radny Legionowa, Adam Aksamit, postanowił działać i już organizuje wydarzenie mające na celu obronę Legionowa.

- Moje rodzinne miasto Legionowo ma zniknąć z mapy Polski. Według założeń rządzących ma się stać dzielnica Miasta Stołecznego Warszawy - pisze w opisie.

Jego zdaniem pomysł PiS sprawi, że Warszawa tak jak kiedyś Polska, stanie się 18 republiką ZSRR. 

Jestem Radnym tego Pięknego Miasta i nie chcę biernie się przyglądać jak na moich oczach ktoś niszczy moją małą Ojczyznę. Legionowo to dumne miasto, dajmy temu wyraz - pisze.

Wołomin: "nic o nas bez nas"

Z kolei o opinię na temat pomysłu przyłączenia miasta do Warszawy zapytała na swoim profilu Elżbieta Radwan, burmistrz Wołomina.

Zdaniem mieszkańców proponowane przez PiS zmiany z punktu widzenia Wołomina nie mają większej różnicy.

Inni żywią obawy, że może chodzić wyłącznie o kwestie polityczne. - Nasze sprawy muszą być brane pod uwagę a istnieje obawa, że gdy wejdzie ustawa gminy przynależące do Warszawy będą olewane pod względem danych problemów - pisze Maciej.

Pani Elżbieta zwróciła uwagę na to, że mieszkańcy gminy na co dzień pracujący w stolicy stracą wyższe koszty uzyskania przychodu.

Sulejówek: dobra zmiana

Ciekawa dyskusja rozwinęła się na forum mieszkańców Sulejówka. Działa tu grupa zwolenników przełączenia Sulejówka do Warszawy.

Większość z mieszkańców Sulejówka pracuje w Warszawie. Żeby móc coś załatwić w urzędzie trzeba brać dzień wolny (co w moim przypadku jest dość kłopotliwe) i jechać do Mińska Mazowieckiego lub Siedlec. Paranoja jakaś przecież, takie rzeczy można by załatwić w drodze do pracy lub po. Po ludzku w Warszawie - pisze pan Roman.

Podobnego zdania jest pani Małgorzata:

Jestem z Warszawy, spędziłam tu 36 lat. Od 1,5 roku mieszkam w Sulejówku. Uważam, że Sulejówek to piękne miejsce. Gdyby tutejsze władze przyłączyły się do Warszawy ludzie by z tego skorzystali, swoje sprawy mogliby załatwiać w drodze do domu lub w drodze do pracy.

Z kolei pani Anna póki co - poza bliskością do urzędów - nie widzi innych plusów z przyłączenia Sulejówka do Warszawy.

Nikt nam nie zagwarantuje, że w końcu będą lepsze drogi. Wiele ludzi wyprowadza się z Warszawy, ja też tak zrobiłam i jakoś mi nie tęskno.

CZYTAJ TAKŻE: Podkowa Leśna ostatnim bastionem anty-PiS? "Wypadek przy pracy", "osada Galów z Asterixa"

Zobacz też WIDEO: Pomysł PiS-u na przejęcie stolicy. Projekt zakłada zmianę granic i ustroju Warszawy

Więcej o:
Komentarze (95)
"Nie chcę patrzeć, jak ktoś niszczy moją małą Ojczyznę". Mieszkańcy gmin ostro o pomyśle PiS, aby powiększyć Warszawę
Zaloguj się
 • 3-kuleczka

  Oceniono 48 razy 38

  co sie dzieje z wami ludzie ???
  dawniej, jak podniesiono cene cukru o złotówke to Polska wychodziła na ulicę a WOJSKO NIGDY nie było z rzadem
  Dzisiaj dyktator, jeden tępy doopek trzyma was za buzie, czy w całej Polsce nie ma osoby która powiedziałaby NIE temu synowi ubeka?
  Z wielkim zdziwieniem patrze i słucham , jak warszawiacy kładą po sobie uszy i pozwalają ustawiać sie nazistowskiemu rzadowi
  Czy teraz, pisowskie trole dalej twierdzicie że w Polsce jest demokracja???? Czy widzicie co sie stało w Stanach? Tam jest demokracja !jeszcze kilka dni i trump siądzie grzecznie w kącie i pozna gdzie jego miejsce
  U nas polaczki pozwalaja soba pomiatac, wojskowi odchodzą z podkulonymi ogonkami,.. KOGO pytam sie boicie/ antka, psychicznego, czy małego kurdupla, który wbrew prawu wprowadza sobie bez pozwolenia uzbrojonych ochroniarzy?
  kogo sie boicie? księdza, bo będzie grzmiał w kosciele? Z kasy Krakowa wyprowadzono ok. 30 MILIONÓW dla złodieja rydzyka z funduszu na wymiane pieców, co sie z wami dzieje ? POLACY ?

 • radon13

  Oceniono 39 razy 35

  Sam akt zdublowania nazw 15 ulic im JP II , + setek innych ulic wskazuje że jest to KOMPLETNY ABSURD. Na Ślasku od wielu lat mamy aglomerację i nie wymaga to wspólnych władz.

 • jtby

  Oceniono 30 razy 24

  Trzeba mieć nadzieję, że tow. Mały w końcu nie wytrzyma, pokaże w pełnej krasie swoje parszywe ego i przeszarżuje jak w 2007 r. Jest ryzyko, że dla obrony władzy będzie chciał być bardziej brutalny niż Jaruzelski. Pozostaje jednak zawsze nadzieja, że nie całe wojsko i policja będą chciały zbrojnie stanąć do pacyfikacji społeczeństwa. Oby wielka Warszawa nie stała się stolicą Wielkiej Rzeszy Pidońskiej.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 25 razy 21

  Ludzie którzy popierają projekt powiększenia Warszawy to ci sami którzy wierzą że herbata staje się słodsza od mieszania.
  Tutaj intencje zmian są oczywiste i jasne jak słońce w południe na Saharze - jedyne dobro brane pod uwagę w tej propozycji to dobro PiS i zwiększenie ich szans na objęcie koryta prezydenta W-Wy. Dlatego nie będzie żadnych konsultacji społecznych ani tym bardziej referendum - nie muszą i znajdą jakieś zgrabne kłamstwa aby się z tego wytłumaczyć.

 • durnomierz

  Oceniono 27 razy 19

  >> Niszczą naszą małą ojczyznę.<<

  Nie wiem, czy to jest pocieszenie, ale tę wielką Ojczyznę też niszczą.

 • anna_pot

  Oceniono 14 razy 14

  Żądanie konsultacji od rządu który zawsze wszystko wie najlepiej jest absurdalne. Nie po to ekspert misiewiczopodobny wymyślił aby teraz ciemny lud mu sugerował modyfikacje jego genialnego planu.

 • mic234

  Oceniono 13 razy 13

  Warto też spytać Warszawiaków, czy chcą, żeby wiochę do nich przyłączać.

 • sluchaj_bej

  Oceniono 13 razy 13

  Bo ojczyzna ma byc wielka, a nie mala. Polska od Zoliborza do Zoliborza.

 • mesik50

  Oceniono 19 razy 13

  Jedyna możliwość - zablokować pis protestem ulicznym. Ja mieszkam w Warszawie, ale jeżeli taki się odbędzie to też mogę pójść.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX