Obywatel Niemiec zaatakował przechodniów w centrum Warszawy. "Przyparł kobietę do muru"

W minioną niedzielę w samym centrum Warszawy obywatel Niemiec atakował i obrażał przechodniów. Dopuścił się także przestępstwa na tle seksualnym. Obecnie przebywa w areszcie.

Do skandalicznych zdarzeń doszło wieczorem w niedzielę 22 stycznia. 31-letni obywatel Niemiec w samym centrum miasta - na Krakowskim Przedmieściu - atakował i obrażał przechodniów.

Najpierw popchnął dwie starsze kobiety tak, że upadły na chodnik. Następnie przyparł inną kobietę do muru, dopuszczając się przy tym przestępstwa na tle seksualnym.

Obrażał naród polski

Incydent potwierdza na swojej stronie internetowej śródmiejska policja:

32-letni obywatel Niemiec łamaną polszczyzną wykrzykiwał słowa wulgarne i powszechnie uważane za obelżywe, znieważając w ten sposób naród polski.

Jak podaje policja, reakcja była natychmiastowa: funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę. Badanie trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, na skutek decyzji sądu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty

W prowadzonym śledztwie obywatel Niemiec usłyszał już zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej, doprowadzenia do poddania się innej czynności seksualnej oraz publicznego znieważenia narodu polskiego. Jak donosi policja, Niemiec miał mieć 2 promile alkoholu we krwi.

Policja apeluje:

Wszystkie osoby, których nietykalność cielesna została naruszona przez wspomnianego mężczyznę w opisanym miejscu, czasie i okolicznościach proszone są o zgłoszenie się w siedzibie jednostki policji przy ulicy Wilczej 21.