W Warszawie powstanie pierwsze przedszkole dla dzieci z autyzmem

W Warszawie działa wiele placówek integracyjnych i specjalnych, ale takiej jeszcze nie było. Na Pradze powstanie przedszkole dedykowane dzieciom z autyzmem.

Przedszkole dla dzieci z autyzmem powstanie na Pradze-Północ, przy ul. Tarchomińskiej. Będzie jedyną tego typu placówką w Warszawie. Stanowić będzie część zmodernizowanego Zespołu Szkół Specjalnych nr 97. 

Warszawa ma już sieć szkolnictwa specjalnego. Istnieje 46 szkół, zespołów szkół specjalnych oraz placówek tego typu. Uczy się w nich łącznie ponad 4 tysiące podopiecznych. Ale przedszkola publicznego dedykowanego wyłącznie dzieciom z autyzmem dotąd nie było. 

Urząd Miasta podkreśla:

W Zespole Szkół Specjalnych nr 97 pracuje doświadczona, wysoko wykwalifikowana kadra psychologiczno-pedagogiczna, która jest pionierem w dziedzinie terapii, opieki i kształcenia dzieci z autyzmem ze sprzężeniami. 

Wizualizacja ZSS nr 97 po modernizacjiWizualizacja ZSS nr 97 po modernizacji fot. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Oprócz przedszkola, w zespole szkół powstanie nowa sala gimnastyczna. Obiekt zostanie też ocieplony, okna wymienione a pomieszczenia przebudowane. Koniec prac planowany jest na maj 2018 roku, ich koszt ma wynieść 10 milionów. 

Czy Warszawa potrzebuje tego typu placówek?
Więcej o: