Świetna inicjatywa. Przed urzędem na Woli stanęły wieszaki z ubraniami

Dzielnica Wola zaangażowała się w społeczną akcję pomocową ?Wymiana ciepła?, która polega na dzieleniu się z osobami potrzebującymi ciepłymi ubraniami.

W ostatnich dniach na jednym z portali społecznościowych pojawił się pomysł wsparcia osób potrzebujących ciepłymi ubraniami. - Idea akcji „Wymiana ciepła” jest bardzo prosta. Ustawiamy wieszaki i zapełniamy je ciepłymi ubraniami. Każdy może pomóc i na wieszaku zostawić ciepłą kurtkę, płaszcz, polar czy sweter - mówi Wiktoria Siedlecka-Dorosz, inicjatorka akcji „Wymiana ciepła”.

Dzielnica Wola postanowiła włączyć się organizacyjnie w to przedsięwzięcie. – O tej inicjatywie dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych. Pomysł bardzo nam się spodobał, dlatego postanowiliśmy zaangażować się w tę akcję. Na terenie dzielnicy wyznaczyliśmy trzy miejsca, w których docelowo staną wieszaki – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Pierwszy ogólnodostępny wieszak stanął już przed Urzędem Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90. – Udostępniliśmy dzielnicowy namiot aby pozostawione na wieszakach ubrania nie były narażone na opady deszczu czy śniegu. W najbliższych dniach podobne miejsce powstanie przy ul. Obozowej 85 oraz na terenie wolskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mówi Mariusz Budziszewski, zastępca burmistrza dzielnicy Wola.

 

Więcej o: