Ten wpis ze zdjęciem warszawskiego księdza zrobił furorę. "Ratuje honor kleru. Brawo!"

Ks. Wojtek Drozdowicz z parafii na Bielanach 15 stycznia odprawiał msze z przyczepionym do ornatu sercem WOŚP. Jezuita Grzegorz Kramer zareagował: "Sam bym tego nie zrobił, ale rozumiem zachowanie". Post już został usunięty. Jak wyjaśnia Kramer, ze względu na "hejt".

Zdjęcie księdza Wojtka Drozdowicza odprawiającego mszę z przyklejonym do ornatu sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował na swoim profilu jezuita Grzegorz Kramer. Skomentował krótko: "Sam bym tego nie zrobił, ale rozumiem zachowanie". 

Ksiądz zdecydował się jednak usunąć post, gdyż, jak napisał - "Miał dość hejtu z dwóch stron".

"Brawo ksiądz Wojciech!"

Zdjęciem księdza z naklejonym sercem zachwycili się internauci. Zdjęcie z profilu Grzegorza Kramera udostępniło setki osób, polubiło tysiące. Internauci komentowali: "Brawo, ksiądz Wojtek!", "Najlepszy ksiądz".

Dociekali również, dlaczego ksiądz Kramer zareagował stwierdzeniem, że "sam by tego nie zrobił". Jak wyjaśnił jezuita w jednym z komentarzy, powodem był element komercyjny WOŚP. Napisał, że to reklama, a kościół nie jest odpowiednim miejscem na reklamę.

Internauci nie zrozumieli tego argumentu i to prawdopodobnie dlatego jezuita zdecydował się usunąć post.

"Ksiądz Wojtek, nadzieja na dobro"

Zdjęcie księdza Wojtka z przyklejonym serduszkiem WOŚP pojawiło się również na stronie Las Bielański. 


Wierni komentowali:

Twórca programu "Ziarno"

Ksiądz Wojtek Drozdowicz jest proboszczem najmniejszej parafii w archidiecezji warszawskiej - bł. Edwarda Detkensa na Bielanach w Lesie Bielańskim.

Szerszej publiczności znany jest jako twórca i pierwszy prowadzący, reżyser oraz współscenarzysta programu telewizyjnego "Ziarno", za który otrzymał nagrodę Wiktora w 1990 roku.

 

Chcesz się podzielić swoją historią? Napisz do nas: metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (240)
Ten wpis ze zdjęciem warszawskiego księdza zrobił furorę. "Ratuje honor kleru. Brawo!"
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 355 razy 309

  jeden przyzwoity ksiądz, który zrozumiał cokolwiek z nauki Jezusa z Nazaretu, nakleił sobie serduszko WOSP - znalazł się jeden sprawiedliwy w Gomorze polskiego katolstwa, coś niewiele

 • brigante32

  Oceniono 288 razy 256

  Mogę jeszcze przełknąć spory o Trybunał, polityczną zawieruchę, obłudę sączącą się z reżimowych mediów, ale dziś PiS i podlegli mu aparatczycy pokazali, że dalej będą dzielić Polaków i że Polska jest tylko dla tych paru milinów, które na nich głosowały. Reszta się nie liczy.

  Ale nie mogę zrozumieć, w głowie mi się nie mieści, jak do politycznej walki można było zaprząc tak fantastyczną ideę jaką jest WOŚP i chęć ratowania życia ludzkiego.

  Pewnie ci wszyscy obłudnicy w pierwszym rzędzie w kościołach dzisiaj stali.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 261 razy 253

  Dokąd zaszliśmy, skoro musimy się cieszyć
  takimi normalnymi i zwykłymi rzeczami... (?)

 • Danka Gniado

  Oceniono 217 razy 201

  Serduszko na ornacie to nie komercja to miłość bliźniego!!!!!!!!!!!!!

 • galatea52

  Oceniono 198 razy 192

  świat na głowie stanął - ryzykowne jest w niektorych przypadkach wzięcie udziału w dobroczynnej akcji, ktory to udział powinien byc wyborem kazdego z nas.

 • spark5719

  Oceniono 184 razy 174

  Takie czasy nastały, że normalność szokuje...

 • michall1977

  Oceniono 172 razy 154

  Przestańcie gadać o Pisie i PO. Orkiestra jest dobrą akcją. Nie popieram poglądów politycznych Jurka, ale popieram jego orkiestre. WOSP jest kazdego, kto wrzuci do puchy. Ja wrzuciłem wiec tez jest moja. Podobnie dzis wygral Stoch nie dla Pisu i PO ale dla kibicow. Pozdrawiam wszystkich, którzy zagrali w orkiestrze. Niech Wam Bóg błogosławi.

 • hen-live

  Oceniono 155 razy 139

  Chyba niedługo zgnoją go jak ks.Lemańskiego.Nie pasuje do sekty toruńskiego Belzebuba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX