Chcesz mieć własne drzewo w samym centrum Warszawy? Nietypowa licytacja WOŚP

Na aukcję wspierającą 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiła możliwość posadzenia drzewa na pl. Grzybowskim.

Warszawa postanowiła i w tym roku wesprzeć WOŚP. Tym razem zwycięzca licytacji będzie mógł posadzić drzewo na pl. Grzybowskim. Będzie to dąb kolumnowy Quercus „Monument”, drzewo odznaczające się długowiecznością i zwartą, gęstą koroną.

To drzewo zawsze będzie przypominało o wielkim sercu warszawiaków wspierających zbiórkę dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Zwycięzca aukcji, oprócz tego że wspomoże cel fundacji WOŚP, będzie miał swój udział w zazielenianiu miasta. Co prawda tylko jednym drzewem.

Sadzenie, jak informuje miasto, jest przewidziane na przełomie marca i kwietnia 2017 roku. - Moment posadzenia drzewa oraz nazwisko zwycięzcy aukcji zostaną uwiecznione na pamiątkowej tabliczce, która będzie umieszczona przy tym drzewie - informuje ratusz.

Drzewo licytować można na stronie. W tej chwili licytuje 8 osób. Cena do przebicia to 570 zł. Do końca licytacji zostało 21 dni.

Wszystkie środki z licytacji zasilą konto 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbiórka pieniędzy przeznaczona jest na doposażenie oddziałów pediatrycznych, a także wyposażenie oddziałów geriatrycznych polskich szpitali.

Więcej o: