Największe jasełka w Europie odbędą się Warszawie. Uwaga na zmiany w komunikacji!

Tradycyjnie, 6 stycznia, przez Trakt Królewski przejdzie jasełkowa procesja. Będzie to już dziewiąty Orszak Trzech Króli w stolicy.

W Warszawie orszaki będą dwa – na Trakcie Królewskim i na Targówku. Pierwsza procesja wyruszy z Placu Zamkowego ok. godz. 12 i przejdzie: Krakowskim Przedmieściem oraz ul. Królewską na Plac marsz. J. Piłsudskiego. Do udziału w jasełkach namawiał sam Papież Franciszek: 

"Uczestnicząc w nich i kierując do spotkanych ludzi pozdrowienie świętego Franciszka: „Pokój i dobro”, przypominajcie wszystkim, że Jezus narodzony w Betlejem jest obecny w świecie, jest blisko nas, przynosi nam zbawienie, pragnie zamieszkać w sercu każdego człowieka. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Tu nie zaparkujesz

W tym dniu z powodu orszaku nie będzie można także zaparkować samochodu przy ul. Królewskiej (od Placu marsz. J. Piłsudskiego do Krakowskiego Przedmieścia) oraz przy gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza

Zmiany w rozkładzie jazdy

Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się ze zmianami tras autobusów jeżdżących Krakowskim Przedmieściem, ul. Królewską i pl. marsz. J. Piłsudskiego. I tak inaczej pojadą autobusy linii 102, 105, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518.  

W drugim warszawskim Orszaku Trzech Króli pójdą mieszkańcy Targówka. Orszak wyruszy o godz. 13 sprzed Domu Kultury „Świt” przy ul. P. Wysockiego 11. Trasa prowadzi: ul. P.Wysockiego do ul. Bartniczej, potem ul. Wyszogrodzką do Parku Bródnowskiego. Kierowcy, którzy tego dnia planują podróż tymi ulicami muszą się liczyć z zamykaniem ruchu przez policję, niemożliwy będzie także przejazd ulicami poprzecznymi. Oznacza to także zmiany w kursowaniu autobusów linii 114 i 204. Utrudnienia powinny zakończyć się ok. godz. 15.30.

Szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Więcej o: