Na Woli oddano serię strzałów. Zniszczone samochody, wiata przystankowa i tramwaj

Na Woli i Bemowie oddano serię strzałów z broni. Zostały uszkodzone prywatne samochody, a także wiata przystankowa i tramwaj. Sprawca prawdopodobnie używał wiatrówki. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniu strzelca.

Wczoraj, między 16.00 a 16.30 koło stacji paliw przy ul Połczyńskiej, ktoś ostrzelał prywatne samochody, niszcząc w nich szyby. Ucierpiała też wiata przystankowa. Ten los spotkał również pojazdy w rejonie ulic Kasprzaka, Ordona, Wolskiej (tu uszkodzono szyby w tramwaju linii 27), Ostroroga i Powstańców Śląskich. 

- Sprawca (albo sprawcy) ostrzelał je prawdopodobnie przy użyciu wiatrówki. Mogła to być jedna i ta sama osoba, ale mogło ich też być więcej - powiedziała nam podkom. Marta Sulowska, oficer prasowy z Komendy Rejonowej Policji Bemowo-Wola

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że strzały zostały oddane z samochodu o ciemnym kolorze nadwozia.

Policja apeluje do wszystkich osób, które były świadkami zdarzenia, wiedzą coś na jego temat albo zostały w nim pokrzywdzone o kontakt. 

Zgłaszać można się w komisariacie przy ul Żytniej 36 albo telefonicznie pod całodobowym numerem 22 60 394-50. Ewentualnie pod adresem mailowym: oficer.prasowy.krp4@ksp.policja.gov.pl. 

Więcej o: