Kelner oskarżony o kradzież cennego obrazu z Pałacu Prezydenckiego

O kradzież obrazu "Gęsiarka" malarza Romana Kochanowskiego oskarżony jest były kelner w kancelarii prezydenta. Prokuratura Okręgowa już skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi G.

Brak obrazu w kancelarii stwierdzono podczas audytu prowadzonego po przejęciu Pałacu Prezydenckiego przez Andrzeja Dudę. Poszukiwania obrazu nie trwały długo - obraz "Gęsiarka" malarza Romana Kochanowskiego (1857-1945) został odnaleziony w jednym z warszawskich domów aukcyjnych.

W czerwcu 2015 r. wystawiony został na sprzedaż. Po potwierdzeniu autentyczności dzieła, obraz wrócił do Pałacu Prezydenckiego. Zaczęły się poszukiwania sprawcy kradzieży.

W toku śledztwa okazało się, że osobą, która wystawiła obraz na aukcji był były kelner z Pałacu Prezydenckiego - Jarosław G. Początkowo dostał zarzut paserstwa. Po zeznaniach, które według prokuratury były mało wiarygodne, podjęto decyzję o zmianie kwalifikacji czynu. W tej chwili Jarosław G. jest oskarżony o kradzieży obrazu o szczególnym znaczeniu dla kultury. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (162)
Kelner oskarżony o kradzież cennego obrazu z Pałacu Prezydenckiego
Zaloguj się
 • swawolny_dyzio

  Oceniono 232 razy 194

  Ważne że pisowski cel oskarżenia Komorowskiego został osiągnięty. A co z leśniczówką Kurskiego kupioną za grosze? Co z bezwartościową "szopą" Szyszki?

 • awena508

  Oceniono 218 razy 188

  To może tak przeprosić pana prezydenta Komorowskiego? - nie przejdzie przez wysublimowane pisowskie gardziołka

 • floryda77

  Oceniono 184 razy 140

  A pisowcy oskarżali Komorowskiego. Czyli prawdą jest stwierdzenie; Pisowiec prawdę powie się pomyli.

 • beamas1053

  Oceniono 153 razy 127

  Typowa propaganda pisu: obrzucić kogoś błotem, oskarżyć bezpodstawnie, nakłamać ale potem przeprosić i sprostować kłamliwe i oszczercze teksty, to już nie!

 • pir-ret

  Oceniono 117 razy 97

  Kto chcial to wierzyl ze to Komorowski. Madry czlowiek w to nie wierzyl.

 • unixyz

  Oceniono 91 razy 75

  A gdzie zapowiadene oskarzenia komorowskiego o zdemolowanie, kradziez zyrandola, kradziez obrazu - co jeszcze bylo?

 • takinikt

  Oceniono 87 razy 67

  Na 100% było to zlecone i ustawione, żeby pokonać pewnika na reelekcję Komorowskiego - bez pisowskiego dupowatego notariusza nie byłby całego cyrku z TK - mogliby skoczyć wszystkim, Komorowski podpisywałby tylko dobre ustawy a pisowskie śmieci wracałyby do senatu i kropka.

 • luk1234567uk

  Oceniono 79 razy 59

  gdzie sa pisowskie trole zaorani schowali sie do swoich jam gdzie sa ich komentarze ale im glupio teraz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX