Miasto wynajmuje lokal o powierzchni...1,53 mkw. "Rekord świata w metrażu"

Nie dziwi nas, że stołeczny Zarząd Gospodarowania Nieruchomościami potrafi wystawić na wynajem piwnice ze szczurami i grzybem, ale takiego ogłoszenia jeszcze nie widzieliśmy.

Adres idealny: kamienica, ul. Marszałkowska 34/50. Ścisłe centrum stolicy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Zakład Gospodarowania Nieruchomościami ma do wynajęcia pomieszczenie o powierzchni... 1,53 mkw. To jedyny tak mały lokal aktualnie wystawiony przez miasto w przetargu.

Informacja o lokalu użytkowym przeznaczonym do najmu.Informacja o lokalu użytkowym przeznaczonym do najmu. www.zgn.waw.pl

Na niecodzienną ofertę śródmiejskiego ZGN-u zwrócił uwagę varsavianista Jarek Zuzga. Jego zdaniem jedyna działalność, jaka jest tam możliwa, to chyba tylko instalacja artystyczna.

To chyba rekord świata, jeśli chodzi o metraż. Można wynająć i wstawić, np. rzeźbę - żartuje. 

Jak powiedział nam ZGN, dotychczas w lokalu znajdował się m.in. bar z zapiekankami, lombard i skład na książki. Cena za wynajem lokalu wynosi 20 zł/ mkw, czyli za całość ok. 30 zł/ miesiąc. Termin składania ofert minął 3 stycznia o godz. 16. Jak informuje ZGN, jeszcze nie wiadomo, co będzie się mieścić w lokalu. Oferty złożone do ZGN będą dopiero rozpatrywane.

O lokalach wynajmowanych przez ZGN w Śródmieściu zrobiło się głośno w listopadzie. Po tym, jak na stronie instytucji pojawiła oferta pomieszczenia z martwym szczurem. 

Więcej o: