Teraz możesz tam pójść, nie ruszając się z domu! Wirtualny spacer po Schronisku na Paluchu [WIDEO]

"Nie byłem w schronisku, bo mam za daleko?" Koniec z takimi wymówkami - pisze Schronisko na Paluchu i uruchamia wirtualną wycieczkę 360 stopni, dzięki której wszyscy mogą zobaczyć, jak wygląda życie w schronisku.

Spacer został zrealizowany w technologii VR (wirtualna rzeczywistość) i może być oglądany z wykorzystaniem specjalnych okularów. Składa się ze 120 panoram, które można oglądać w 360 stopni.

Koci żłobek i Paluch z lotu ptaka

W trakcie wirtualnych odwiedzin „Palucha” możliwe jest m.in. obejrzenie wybiegów dla zwierząt czy wnętrza Biura Adopcji. Zajrzeć można jednak również do miejsc na co dzień niedostępnych dla gości placówki. Na panoramach znalazły się koci żłobek, sale szpitalne czy schroniskowa kuchnia. Ciekawostką jest również widok „Palucha” uchwycony z „lotu ptaka”.

Nawigację ułatwia mapa i plan sytuacyjny. Dodatkowo dla osób wirtualnie odwiedzających „Paluch” przygotowano interaktywne formularze, galerie zdjęć oraz filmy. 

 

Wystawa „Dałeś mi siebie, dałeś mi przyszłość”

Wraz z początkiem roku, 3 stycznia, zmieniona została wystawa fotografii prezentowana na placu Bankowym. Dotychczasowe zdjęcia prezentujące wolontariuszy wraz z ich podopiecznymi zastąpiła wystawa pod tytułem „Dałeś mi siebie, dałeś mi przyszłość”.

Prezentowane na niej fotografie przedstawiają zwierzęta, które szczęśliwie znalazły nowe domy. Zdjęcia psów i ich opiekunów zostały wykonane podczas pierwszego Warszawskiego Dnia Zwierząt (22 maja 2016 r. na Polu Mokotowskim), natomiast koty prezentują się dumnie w swoich nowych domach.

Wystawę będzie można oglądać do 31 stycznia 2017 r.

Więcej o: