Na jednym z budynków przy Nowym Świecie powstała nietypowa wystawa

Zdjęcia, które wiszą w oknach jednego z budynków na Nowym Świecie 37 opowiadają o problemach zwierząt. "To mój protest przeciwko przedmiotowemu ich traktowaniu".

 - Wystawa PARDON to mój protest przeciwko przedmiotowemu traktowaniu zwierząt. Odkąd pamiętam, mam w sobie niezgodę na okrucieństwo, z jakim ludzie potrafią odnosić się nie tylko do siebie nawzajem, ale również do innych istot – mówi autorka wystawy, Karolina Fender Noińska.

Na zdjęciach znajdują się zwierzęta - podopieczni prowadzonego przez Fundację Viva Schroniska w Korabiewicach.Na zdjęciach znajdują się zwierzęta - podopieczni prowadzonego przez Fundację Viva Schroniska w Korabiewicach. Fundacja Viva! / fotografie: Karolina Fender Noińska, Dominika Kucner, Krzysiek Maślejak

Na zdjęciach znajdują się podopieczni prowadzonego przez Fundację Viva Schronisko w Korabiewicach. Wystawa ma zwrócić uwagę na problemy zwierząt. W grudniu jest to na przykład kupowanie zwierząt w prezencie, które często kończy się porzuceniem zwierzęcia, które po dorośnięciu wymaga coraz większych nakładów czasu, pracy i środków.

Fajerwerki to kolejna sprawa, na którą należy zwrócić uwagę. Fajerwerkowe wybuchy to nie tylko kilka minut w okolicach północy 31 grudnia. Obecnie to kanonada, która zaczyna się na początku grudnia, a kończy w połowie stycznia. Jej ofiarami padają nie tylko psy czy koty, ale również dzikie ptaki.

Cezary Wyszyński z fundacji Viva twierdzi:  

Mieszkańcy miast często nie mają okazji zobaczyć zwierząt takich jak świnie czy krowy w innym kontekście, niż produkty spożywcze czy odzieżowe. Tymczasem potrzebna jest edukacja, która pokaże rzeczywistość z nimi związaną, ich naturalne potrzeby gatunkowe i to, w jaki sposób wybory konsumenckie wpływają na ich życie.

Wystawa potrwa do końca marca. Organizatorem wystawy jest Fundacja Nowy Świat 37 założona przez warszawską adwokat Joannę Karniol.

Więcej o: