10 zł za parkowanie przy Stadione Stadionie Narodowym? Wyjaśniamy

Parking przy Stadionie Narodowym jest bezpłatny? Tylko teoretycznie. Przy bramach widnieje bowiem informacja o cenie: 10zł/h. O co chodzi?

Okolice Stadionu Narodowego to dla wielu osób, zarówno warszawiaków, jak i do Warszawy dojeżdżających, tereny przesiadkowe. Tu można przesiąść się z samochodu do Szybkiej Kolei Miejskiej, pociągu Kolei Mazowieckich albo metra - i na odwrót. 

Do korzystania z parkingu "P+R Warszawa Stadion" w okresie świąteczno-noworocznym zachęca na swojej stronie Zarząd Transportu Miejskiego

Jednak obecnie parking został poszatkowany ogrodzeniami, a przy bramach widnieje cena za wjazd: 10 złotych za godzinę. O co chodzi?

Sytuację wyjaśniła nam Magdalena Potocka z zespołu prasowego Zarządu Transportu Miejskiego. Liczba miejsc parkingowych została ograniczona ze względu na umowę ze Stadionem Narodowym, o czym Zarząd uprzedzał już w listopadzie. Przyczyną jest akcja "Zimowy Narodowy" i dla gości odwiedzających tę atrakcję przeznaczono część miejsc. 

Ale niech kierowcy nie dadzą się zmylić informacją o 10-złotowej cenie za godzinny postój. Dotyczy ona samochodów zaparkowanych po godzinie 15.00. Do tej godziny parking funkcjonuje na zasadach "P+R" czyli: parkuj i jedź, a zatem postój jest darmowy. 

 

Korzystasz z parkingów "parkuj i jedź"?
Więcej o: