Utrudnienia w ruchu w związku z imprezą sylwestrową na pl. Defilad

Tegoroczna impreza sylwestrowa odbędzie się na pl. Defilad. W związku z tym, można się spodziewać utrudnień w ruchu w centrum Warszawy. Jak bezpiecznie dojechać do domu po koncertach?

Jak informuje ZDM, na czas organizacji imprezy, od soboty, 31 grudnia od godz. 15 do niedzieli, 1 stycznia do godz. 6 zamknięta będzie ul. Marszałkowska od Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich oraz ulice: - Widok, Złota i H. Sienkiewicza do ul. Jasnej.

Ponadto, około północy wyłączone z ruchu zostanie Rondo R. Dmowskiego. Autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe, ruch tramwajowy zostanie wstrzymany.

Drożność Al. Jerozolimskich zostanie przywrócona po zakończeniu pokazu fajerwerków i zejścia widzów z jezdni. Nie będzie działała stacja metra Centrum. Tramwaje linii: 2, 4, 9, 24, 33 i autobusy linii 507 będą jeździły przez całą noc. Zostanie zwiększona częstotliwość kursowania autobusów linii nocnych.

Utrudnienia w SylwestraUtrudnienia w Sylwestra Zarząd Dróg Miejskich

Szczegóły zmian na stronie ZDM

Metro

Metro będzie kursowało przez całą noc, zwiększona zostanie częstotliwość kursowania (na I linii od godz. 20.00 z częstotliwością co 3 minuty, na II linii co 5 minut, od godz. 1.30 pociągi obydwu linii będą wjeżdżać na stacje co 10 minut, po godz. 3.00 co 15 minut).

Od 31 grudnia, od godz. 20.30 do 1 stycznia, do godz. 1.30, nie będzie działała stacja metra Centrum.

W przypadku konieczności zwiększenia częstotliwości kursowania metra przygotowano dodatkowe pociągi rezerwowe.

Autobusy i tramwaje

Na czas wyłączenia ruchu na ul. Marszałkowskiej (od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich, 31 grudnia od godz. 15.00 do 1 stycznia 2017 r. do godz. 6.00), autobusowe linie nocne i jedna linia dzienna zostaną skierowane na najbliższe ulice równoległe, linia tramwajowa 4 zostanie skierowana na trasę objazdową prowadzącą ciągiem al. Jana Pawła II, linie 15 i 35 zostaną skrócone do przystanku metra Politechnika, a kursowanie linii 18, w dniach 31 grudnia i 1 stycznia, zostaje zawieszone. Ponadto w ramach specjalnej komunikacji sylwestrowej przewidywane jest całonocne kursowanie linii tramwajowych: 2, 4 (na trasie objazdowej), 9, 24 i 33 oraz linii autobusowej 507.

Około północy wyłączone z ruchu będzie rondo Dmowskiego. Autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe, natomiast ruch tramwajowy zostanie wstrzymany. Drożność Al. Jerozolimskich zostanie przywrócona po zakończeniu pokazu fajerwerków i zejścia widzów z jezdni.

Zwiększona zostanie także częstotliwość następujących linii nocnych: N13, N24, N25, N35, N37, N42, N43, N44, N64 i N81. Ponadto 31 grudnia od godz. 15.00, będzie funkcjonować autobusowa linia zastępcza Z-5, kursującej na trasie: pl.Wilsona – pl. Bankowy.

Kolej

Pociągi PKP PLK oraz SKM i KM będą zatrzymywać się na stacji Warszawa Centralna (rozwiązanie takie było wprowadzone podczas obsługi strefy kibica w czasie EURO 2012 oraz sylwestra w 2013). Będzie to dotyczyć wszystkich pociągów, także tych (pojedyncze kursy), które planowo powinny jechać około północy przez Śródmieście.

Czy wybierasz się na Sylwestra na pl. Defilad?
Więcej o: