Spełnili marzenie chorego Wojtka. "Ten dzień na długo pozostanie w naszych sercach"

Wojtuś od zawsze marzył o zostaniu kierowcą autobusu. Jego marzenie się spełniło. Poznajcie szczegóły tej wzruszającej historii!

Wojtek od zawsze marzył o zostaniu kierowcą autobusu. ZTM, przewoźnik autobusowy Mobilis i Fundacja "Mam Marzenie" postanowiły umożliwić realizację pragnienia siedmiolatka chorego na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Bo kiedy spełniać marzenia, jak nie przy okazji świąt! 

22 grudnia zachwycony Wojtek poznał codzienną pracę kierowcy i przejechał się dwoma nowoczesnymi autobusami: 9-metrowym Solarisem i 18-metrowym Mercedesem. Zwiedził też Zajezdnię Ursus, po której oprowadził go mistrz warsztatu przewoźnika autobusowego. Tu przekonał się, jak sprawdzana jest i kontrolowana skuteczność hamulców pojazdu. Opowiedziano mu o tym, że do codziennej obsługi autobusu zalicza się jego tankowanie i przejazd przez myjnię.

Świąteczne marzenie chłopcaŚwiąteczne marzenie chłopca mat. prasowe

 Marta Pawłowska z Fundacji Mam Marzenie powiedziała:

7-letni Wojtuś to jeden z wielu podopiecznych Fundacji, któremu udało się spełnić marzenie jeszcze przed Świętami. To wyjątkowy czas, kiedy udaje nam się spełnić wiele marzeń potrzebujących dzieci, dzięki pomocy wielu firm i instytucji publicznych oraz wolontariuszy.

Świąteczne marzenie chłopcaŚwiąteczne marzenie chłopca mat. prasowe

Rodzina chłopca, obecna na miejscu, nie kryła wzruszenia. Pan Piotr, tata Wojtka, podkreślił:

O przejażdżce autobusem nasz syn marzył od dłuższego już czasu. Wojtuś uwielbia duże pojazdy, ale niestety nie może na co dzień nimi podróżować. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszych sercach.

 

 

 

Spełniłeś kiedyś czyjeś marzenie?
Więcej o: