Różany Skwer Pysznych Pączków już otwarty!

Mieszkańcy Woli mogą się już cieszyć bardzo nietypowym skwerem. Upamiętnia on pączki, którymi zajadał się sam marszałek Piłsudski.

O otwarciu skweru poinformował Urząd Dzielnicy Wola. Różany Skwer Pysznych Pączków powstał w sąsiedztwie zabytkowej Kolonii Wawelberga i słynnego zakładu cukierniczego – „Zagoździński”. To tu, od 1925 roku, produkowano pączki przez wielu warszawiaków uznawane za najlepsze w stolicy.

Pączkami od Zagwoździńskiego zajadał się choćby marszałek Piłsudski. Teraz słynne słodkie smakołyki zostały upamiętnione skwerem. Na pewno ucieszą się mieszkańcy dzielnicy, jak i liczni turyści odwiedzający te strony.

Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy, mówi:

Teren znajdujący się przed Kolonią Wawelberga od strony ul. Górczewskiej zyskał zupełnie nowy wygląd. Na środku skweru powstał okrągły placyk wyłożony bazaltową kostką brukową. Na placyku stanęła ławka, na której można delektować się wspaniałymi pączkami.

Wieczorami tę przestrzeń oświetli stylowa latarnia, na której widnieje nazwa skweru. Obok znalazła się "Ławeczka Uroczej Babci". Na środku skweru zakwitną róże, w nawiązaniu do słynnego nadzienia. W ramach rewitalizacji tego terenu wymieniono też chodniki i uporządkowano zieleń wokół placu.

Tym samym zrealizowano projekt z budżetu partycypacyjnego. Dzielnica przeznaczyła na ten cel ok. 176 tys. zł. Zaniedbany skwer przy ul. Górczewskiej nie był remontowany od lat 50. ubiegłego wieku.

Lubisz pączki?
Więcej o: