Legia Warszawa ma swoje rondo... na Bemowie. Warszawiacy ostro o decyzji miasta

Rada Warszawy zdecydowała, że klub będzie patronem ronda przy ul. Księcia Bolesława na Bemowie. "A jak Polonia obchodziła stulecie to, co dostała od miasta?" - komentują internauci.

O nadanie rondu imienia klubu wnioskowali bemowscy radni. Wniosek w tej sprawie trafił do miasta kilkanaście dni temu. Ostateczną decyzję podjęła Rada Warszawy: "za" głosowało 41 osób, przeciwko – jedna. Trzy wstrzymały się od głosu.

Wyjątkowy prezent?

Rondo znajduje się w pobliżu hali piłkarskiej, w której przygotowywała się reprezentacja Francji do Mistrzostw Świata '98 i Mistrzostw Europy 2000. O nowej nazwie ronda na Bemowie poinformował stołeczny ratusz

Straciliście w oczach mieszkańców

Nie wszystkim nadanie rondu nazwy Legii Warszawa się spodobało. Pod postem pojawił się komentarz krytykujący tę decyzję. Internauta zapytał się, dlaczego miasto równie hucznie nie obchodziło urodzin klubu sportowego Polonia. 

Facebook/Miasto Stołeczne WarszawaFacebook/Miasto Stołeczne Warszawa źródło: Facebook/Miasto Stołeczne Warszawa

Przeciwko nazwie był też zespół Nazewnictwa Miejskiego. Tłumaczył, że Legia kojarzy się przede wszystkim ze stadionem przy Łazienkowskiej. Kibice Legii również skrytykowali decyzję miasta. 

źródło: legionisci.comźródło: legionisci.com źródło: legionisci.com

 

źródło: legionisci.comźródło: legionisci.com źródło: legionisci.com

 

źródło: legionisci.comźródło: legionisci.com źródło: legionisci.com

źródło: www.legia.netźródło: www.legia.net źródło: www.legia.net

W ostatnim czasie nowe nazwy zyskały również dwa inne warszawskie ronda: "Wąskotorówki" - między ul. Mrówczą i Zwoleńską oraz "Zegarmistrza Gałeckiego” przy ul. Panny Wodnej, Mówczej i Mozaikowej we Wawrze. 

 

Więcej o: