Na oczach wszystkich stworzy z lodu "Praską Syrenkę?. Otwarta Ząbkowska także zimą!

Giełda Niechcianych Prezentów i rzeźbienie z lodu figury "Praskiej Syrenki" - to część atrakcji zimowej edycji festiwalu "Otwarta Ząbkowska".

Zimowa edycja jest kontynuacją odbywającego się od dwóch lat letniego festiwalu Otwarta Ząbkowska. W sobotę, 7 stycznia wzdłuż ulicy stanie stół, do którego mieszkańcy zaproszą gości. Biesiadę poprzedzi wspólne gotowanie. Natomiast w namiocie rozstawionym wzdłuż ulicy usłyszymy koncert pod hasłem: "Wschód- Zachód: Przystanek Praga”, nawiązujący do wielokulturowości warszawskiej Pragi. Wystąpią: Fantazio (Francja / Włochy /Węgry) i Nagual (Białoruś).

Tego samego dnia rzeźbiarz Jan Kubicki stworzy z lodu “Praską Syrenkę”. Pracę artysty będzie można obserwować na bieżąco. Odbędzie się także Giełda Niechcianych Prezentów oraz literacki slam. Wcześniej, na wydarzenie zapraszać będą mieszkańców kolędnicy. 

Zimowa Otwarta Ząbkowska jest kolejnym dowodem na to, że program rewitalizacji na Pradze realizujemy dla mieszkańców i wszystkich, którzy kochają tę część miasta. Zapraszamy do wspólnego świętowania - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.
Więcej o: