Pizzeria DaGrasso wspiera KOD i wysyła darmową pizzę demonstrantom? Jest oświadczenie

W mediach pojawiła się informacja, że pizzeria DaGrasso na Ochocie wysyła darmową pizzę demonstrującym pod Sejmem i wspiera KOD. Da Grasso zaprzecza: - Nie jesteśmy autorami dodatkowego podpisu.

Zdjęcie opakowania do pizzy z napisem "Da Grasso Ochota wspiera KOD" pojawiło się na profilu na Twitterze posłanki Nowoczesnej Joanny Scheuring Wielgus. Do mediów trafiła informacja jakoby sieć pizzerii Da Grasso wspierała organizację KOD. 

DaGrasso nie wspiera żadnej opcji politycznej

Biuro prasowe sieci pizzerii Da Grasso wszystkiemu jednak zaprzecza. W oświadczeniu czytamy:

W związku z pojawiającymi się informacjami w mediach tradycyjnych i społecznościowych oświadczamy, że Sieć Pizzerii DaGrasso nigdy niewspierała i nie wspiera żadnej opcji politycznej.

Biuro prasowe informuje, że lokal DaGrasso Ochota należy do jednego z franczyzobiorców. - Ani nasza firma, ani właściciel lokalu nie jesteśmy autorami dodatkowego podpisu na opakowaniu naszej pizzy - oświadczają.

Spotkała nas fala nieuzasadnionego hejtu

Na profilu pizzerii na Ochocie również czytamy, że pizzeria nie miała nic wspólnego z napisem na opakowaniu.

Spontaniczna forma podziękowania

Posłanka Nowoczesnej po tym, jak sprawa została nagłośniona w mediach, również wydała oświadczenie. Napisała m.in., że umieszczenie zdjęcia na Twitterze nie miało na celu angażowania kogokolwiek w zaistniałą sytuację polityczną.

Do tej pory nie wiadomo, kto jest autorem podpisu na opakowaniu i kto wysłał pizzę demonstrantom. 

Więcej o: