W czwartek metro, tramwaje i autobusy za darmo! "Warszawa walczy ze smogiem"

W czwartek po raz pierwszy w stolicy z powodu smogu wprowadzona zostanie darmowa komunikacja miejska. Warszawa idzie śladem Krakowa.

- Zachęcam do korzystania z miejskiej komunikacji a nie z samochodów prywatnych. Pozostawienie ich na parkingach przyczyni się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza  w mieście - apeluje Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi w WIOŚ, prognozowane wysokie stężenia są spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: spadkiem temperatury (a co za tym idzie większą emisją z ogrzewania domów) i bardzo niską prędkością wiatru.

Miasto ostrzega zwłaszcza osoby starsze i dzieci, astmatyków, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych. - Takie osoby powinny unikać dłuższego przebywania na zewnątrz. Władze Warszawy apelują także o powstrzymanie się od palenia w kominkach - informuje ratusz.

Przypomina również o całkowitym zakazie opalania domowych pieców śmieciami i odpadami.

- Przypadki ich spalania są ujawniane nie tylko na terenie prywatnych posesji, ale również u podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Tam też dochodziło do spalania m.in. odpadów pochodzących z produkcji, elementów starych mebli, jak również opakowań po substancjach chemicznych (np. olejach) czy opon - czytamy w informacji.

W Warszawie komunikacja ZTM jest darmowa z powodu smogu po raz pierwszy. Wcześniej zdarzało się to tylko z okazji dnia bez samochodu.

Więcej o:
Komentarze (6)
W czwartek metro, tramwaje i autobusy za darmo! "Warszawa walczy ze smogiem"
Zaloguj się
 • vegemot

  Oceniono 11 razy 5

  Janusze ze swoimi szrotami wartymi 3k zł z wycietym dpf z 500+,których najwięcej jeździ w Warszawie nie przesiądą się do komunikacji. Wolą dumnie stać w korkach 2h i truć miasto żeby pokazać jakimi są panami, że mają samochód i nie będą jezdzili z innymi komunikacją. Wtedy sie czuja bogaczami

 • zajetylogin001

  Oceniono 3 razy 3

  A kto durną wysoką zabudową poblokował tkz. korytarze powietrzne wentylujące miasto ?

 • kloszu

  Oceniono 1 raz 1

  Dobra inicjatywa tylko brakuje informacji o parkingach P&R. Gdzieś to auto trzeba zostawić.

  Czy jest jakaś oficjalna informacja o parkingach ?

 • 227rom

  0

  Czekam kiedy na Górnym Śląsku w ramach walki ze smogiem komunikacja miejska będzie bezpłatna.

 • Daniel Najdrowski

  Oceniono 2 razy 0

  przecieze to nie samochody sa odpowiedzialne za wysokie stezenie - za zle powietrze odpowiedzialne sa zle warunki atmosferyczne.

 • hellblazer666

  Oceniono 10 razy 0

  Tępi Polacy i tak nie zrozumieją. W piątek znowu będzie "normalnie". Głupi naród. Nie zniszczyli nas Niemcy, nie dali rady Ruscy... sami się wykończymy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX