Manifestacje 13 grudnia. Utrudnienia w ruchu w całym centrum Warszawy!

ZTM nie owija w bawełnę: wtorkowe popołudnie będzie trudne. Przez Al. Jerozolimskie nie przejedziemy ani tramwajem, ani autobusem. Największych utrudnień spodziewajmy się po godz. 15. Ze względu na marsz, który przejdzie z ronda de Gaulle'a na ul. Nowogrodzką, z ruchu wyłączony zostanie ruch tramwajowy nie tylko w Al. Jerozolimskich, ale również w ul. Marszałkowskiej, Al. Niepodległości i Al. Jana Pawła II.

Strajk Obywatelski 

Manifestanci przejdą Al. Jerozolimskimi do pl. Starynkiewicza, a następnie Nowogrodzką w rejon skrzyżowania z ul. Koszykową. Zakończenie przemarszu  planowane jest na godz. 19. Potem, do godz. 22 zaplanowane jest zgromadzenie stacjonarne.

Manifestacje 13 grudnia. Utrudnienia w ruchu w całym centrum Warszawy.Manifestacje 13 grudnia. Utrudnienia w ruchu w całym centrum Warszawy. grafika: Marta Kondrusik

 

W związku z planowanymi demonstracjami zostanie wyłączony ruch autobusów na rondzie de Gaulle’a. Wszystkie linie autobusowe kursujące przez rondo, zarówno w ciągu Al. Jerozolimskich, jak i Traktu Królewskiego, zostaną skierowane na trasy objazdowe.

W kolejnym etapie zamknięte dla ruchu zostaną Al. Jerozolimskie od Mostu Poniatowskiego do pl. Zawiszy. Wraz z przemieszczaniem się uczestników marszu, wyłączony będzie również ruch komunikacji miejskiej (autobusowy i tramwajowy) na ul. Marszałkowskiej, a także na ciągu Al. Jana Pawła II, Chałubińskiego, al. Niepodległości.

Linie autobusowe i tramwajowe zostaną skierowane na trasy objazdowe. Zamiast tramwajów w Al. Jana Pawła II na trasę wyjedzie zastępcza linia autobusowa Z, która będzie kursowała z kina Femina do GUS-u wiaduktami nad rondem 40-latka.

PiS na pl. Trzech Krzyży

Z kolei w okolicach pl. Trzech Krzyży PiS upamiętni ofiary wprowadzenia stanu wojennego. Miasto bierze pod uwagę to, że może zostać zablokowany przejazd przez tę okolicę i autobusy zostaną skierowane na trasy objazdowe:

  • E-2, 116, 180, 222, 503 w kierunku Płocka-Szpital, Chomiczówka, Bielańska, Konwiktorska:

od skrzyżowania Piękna/ Al. Ujazdowskie: Piękna – Krucza – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat;

w kierunku Wilanów, Spartańska, Natolin Płn.:
od ronda de Gaulle’a: Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – pl. Konstytucji - Piękna – Al. Ujazdowskie;

  • 108 w kierunku pl. Trzech Krzyży:

od skrzyżowania Rozbrat/ Książęca/ Kruczkowskiego/ Ludna: Kruczkowskiego – zawrotka pod wiaduktem mostu Poniatowskiego – PKP POWIŚLE 03;

w kierunku Metro Wilanowska:
PKP POWIŚLE 03 – Kruczkowskiego – Rozbrat;

  • 118, 166 w obu kierunkach:

od skrzyżowania Piękna/ Al. Ujazdowskie: Piękna – Myśliwiecka - Rozbrat – Ludna;

  • 127 w obu kierunkach:

od skrzyżowania Al. Jerozolimskie/ Bracka: Al. Jerozolimskie – Wioślarska - Ludna – Solec;

  • 171, N33, N83 w obu kierunkach:

od skrzyżowania Al. Jerozolimskie/ Bracka: Al. Jerozolimskie – Wioślarska - Ludna – Rozbrat;

Więcej zmian w ruchu na stronie: ztm.waw.pl

Czytaj także: Rocznica stanu wojennego pod znakiem demonstracji. PiS na pl. Trzech Krzyży, KOD przed siedzibą PiS

Więcej o: