Na Lotnisku Chopina powstała strefa Kiss&Fly. Parkowanie na okres do 30 minut kosztuje tylko...

Lotnisko Chopina wprowadza nową organizację ruchu na jezdniach przed halą odlotów. Dzięki zmianie zwiększy się liczba miejsc postojowych, a pasażerowie przyjeżdżający na lotnisko mają łatwiejszy dostęp do terminala dworca lotniczego.

Zmiany w organizacji ruchu mają związek z wprowadzeniem na Lotnisku Chopina strefy Kiss&Fly w której kierowcy będą mogli pożegnać się ze swoimi bliskimi. Postój na jej terenie nie będzie mógł przekroczyć 7 minut

Chcemy, aby każdy pasażer mógł wygodnie podjechać na lotnisko, a równocześnie chcemy uniknąć korków i zatorów przed terminalem – wyjaśnia Grzegorz Michorek, dyrektor pionu handlowego Lotniska Chopina.

Od początku grudnia kierowcy mają do swojej dyspozycji  jezdnię położoną najbliżej hali odlotów. Dotychczas była ona zarezerwowana wyłącznie dla taksówek. Ponadto parkowanie samochodów na okres dłuższy niż 1 minuta dozwolone jest w wyznaczonych miejscach na parkingach zlokalizowanych w najbliższym sąsiedztwie terminala. Cenniki parkingów dostosowane zostały do potrzeb kierowców i umożliwiają pozostawienie auta zarówno na krótsze, jak i dłuższe okresy - parkowanie na okres do 30 minut kosztuje tylko 5 zł.

Układ drogowy przed TerminalemUkład drogowy przed Terminalem www.lotnisko-chopina.pl

 Strefa na poziomie odlotów uruchomiona zostanie na początku stycznia.