Komentarze (61)
Pobito doktoranta UW pochodzącego z Nigerii. Hanna Gronkiewicz-Waltz apeluje o...
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ala_major1

  Oceniono 14 razy -2

  Ciekawa rzecz. Artykuł, apele UW, reakcja HGW mają być w zamierzeniu antyrasistowskie, a w istocie są właśnie rasistowskie. Dla osoby, która rasistą nie jest kolor skóry nie ma żadnego znaczenia. Chamsko zaatakowano młodego człowieka, a to jaki ma on kolor skóry jest bez znaczenia. To po pierwsze. Po drugie skąd wiemy, że atak na chłopaka miał podłoże rasistowskie? Czy troglodyta, który go zaatakował wznosił jakieś okrzyki na ten temat? Bo jeśli nie, to równie dobrze mógł to być efekt jakiejś waśni, sporu, nie wiem na przykład o dziewczynę. Cokolwiek. Młody człowiek nie chce tego komentować, rzecz jasna trudno mu się dziwić, ale nie można przynajmniej na podstawie doniesień medialnych wykluczyć, że atak wcale nie był związany z tym, że zaatakowany to Nigeryjczyk.
  Czy UW i pani Prezydent reagują tak samo w sprawie każdego pobicia studenta/doktoranta/pracownika uczelni. Śmiem podejrzewać, że takie sytuacje się zdarzają. Może nie każdego dnia, ale w skali roku zapewne jest kilka, kilkanaście podobnych sytuacji.

 • jan.fils

  Oceniono 3 razy -3

  Każdy jest przede wszystkim człowiekiem i spuszczanie komuś manta na Puławskiej zdecydowanie nie należy do najbardziej komfortowych...

  Warto jednak zwrócić uwagę na szerszy kontekst sprawy. Tak jak w przypadku chyba każdej koncepcji to nie skrajne, radykalne poglądy kształtują ogół, tylko szare masy, które mają poglądy mało skrystalizowane i raczej mało radykalne, stonowane. Jednak trzeba mieć świadomość, że poprawność polityczna obecnie knebluje możliwość dyskusji na określone tematy. Takie podejście powoduje jednoczenie ludzi i radykalizację poglądów.

  Jakie może być efekt. Efekt może być taki, że dość neutralny pogląd związany z niechęcią do imigrantów czy to czarnych czy muzułmanów będzie ewaluował. O ile ogólna niechęć jest zdecydowanie w sferze przełamywania barier kulturowych w zamkniętych społeczeństwach o tyle brak możliwości dyskusji i wysłuchania poglądów będzie ewoluował w kierunku rasizmu i przemocy.

  Jakie mogą być konsekwencje? Chyba najmniej dotkliwą konsekwencją będzie pojawienie się jakiegoś Brevika i rozstrzelanie gdzieś iluś tam jakichś, Bogu ducha winnych, imigrantów. Zdecydowanie bardziej dotkliwą konsekwencją może być to, że na fali durnych postulatów nienawiści do obcych dojdzie do władzy jakaś formacja, która faktycznie spowoduje realne straty dla kraju.

  Warto o tym pamiętać formułując tezy, że o czym mimo wszystko nie warto rozmawiać.

 • gorzyce5

  Oceniono 6 razy -4

  Niech żyje Adam Michnik niech żyje niech żyje

 • kawabis

  Oceniono 17 razy -5

  Proponuję pani prezydent zabrać patrol Straży Miejskiej z mostu Śląsko Dąbrowskiego i wysłanie go do patrolowania ul. Puławskiej przy tym hotelu skoro jest takie zagrożenie. Robić aferę bo po japie dostał czarnoskóry to rasizm wobec białych, którzy według apelujących mogą dostawać lanie, a ma to miejsce w pani prezydent mieście codziennie. Każdy przypadek pobicia jest tak samo podły, a dopóki nie wiadomo kto i dlaczego gościa zaatakował takie apele to idiotyzm i sztuczne tworzenie zagrożenia rasistowskimi atakami. Już jednego profesora w tramwaju mieli pobić kibole, a okazało się, że zrobił to nawalony lump, bezdomniak. Zabrać Strażnikom blokady na koła i wysłać do patrolowania taka powinna być reakcja pani prezydent.

 • gorzyce5

  Oceniono 6 razy -6

  Niech żyje adam Michnik niech żyje niech żyje

 • 4_oddech_kaczuchy

  Oceniono 13 razy -7

  Prowokacja czarnego Hugo-Badera nie wypaliła, więc trzeba tę wpadkę jakoś przykryć i udowodnić, że ktoś taki jak dziennikarz GW nie może się mylić.
  Teraz piszą że napadnięty został pobity, a jeszcze wczoraj że został uderzony w ramię i spryskany gazem.
  Czy tak wygląda pobicie (jak to ktoś tutaj napisał) przez troglodytę lub narodowego łysola?
  Czy troglodyci lub narodowcy noszą za sobą gaz łzawiący i psikają na lewo i prawo? Czy uderzają w ramię? A w łeb lub szczękę to nie łaska?
  To jakieś kpiny. Wszyscy pamiętamy podpalenie budki strażnika przed rosyjską ambasadą podczas Marszu Niepodległości w 2013 roku i słowa Pawła Wojtunika do Bieńkowskiej: "I tak samo poszli, spalili budkę pod ambasadą, bo minister osobiście wymyślił taką ... koncepcję."
  No to w GW mamy do zrealizowania koncepcję Polski rasistowskiej.

 • Grzegorz Gutek

  Oceniono 17 razy -7

  Z Simonem Molem, też niektóre na początku nie chciały kopulować, bez prezerwatywy.... rasistki.... nawet mi ich nie żal.

 • Grzegorz Gutek

  Oceniono 19 razy -7

  Skąd wiadomo, że to pobicie miało rasistowski charakter?? Może po prostu wisiał za szlugi, albo za banany?? xD

 • pan-mario

  Oceniono 11 razy -9

  Czarny dostał wpie...i od razu rasizm. Widocznie komuś się naraził. Czarni to chamy. Jak zasłużył to zaliczył. A jak mu się nie podoba to wypad do Afryki. Czarni to tępy, chamski ludek ze średnią IQ 74. Taki palant nawet nie zdaje sobie sprawy, że gdzieś go nie chcą. Inteligencji starcza mu na jedzenie wydalanie i ru...ie. Nie chcemy w Polsce czarnych. Niech wyjedzie do Francji czy innego bantustanu.

 • radix10

  Oceniono 27 razy -19

  Rasistowski tekst, bo nie ma przestępstw gorszych i lepszych, a dla ich ofiar motywacja sprawców nie jest najważniejsza, dlatego specjalne traktowanie jednych przestępstw, a pomijanie innych, stanowi świadectwo rasizmu osób różnicujących przestępstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX