Wielka iluminacja świąteczna rozbłyśnie już w ten weekend!

Wielu warszawiaków nie wyobraża sobie bez niej świąt. Świąteczna iluminacja zostanie uroczyście zainaugurowana w najbliższą sobotę.

W zeszłym roku tłumy warszawiaków przybyłych na uroczyste zapalenie oświetlenia świątecznego dosłownie zapełniły Plac Zamkowy i Krakowskie Przedmieście. Jak będzie w tym? Okaże się już w sobotę (3 grudnia). Wraz z zapadnięciem zmroku, czyli około godziny 15.30, zainaugurowana zostanie iluminacja. Będzie się składała z dwukrotnie większej ilości lampek niż dotychczas. Długość instalacji wyniesie aż 20 kilometrów

Świąteczna iluminacja w WarszawieŚwiąteczna iluminacja w Warszawie Urząd Miasta st. Warszawy

Główną osią iluminacji świątecznych będzie Trakt Królewski – od pl. Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży i Al. Ujazdowskie aż do Belwederu. W tym roku po raz pierwszy Warszawa rozbłyśnie świątecznie również m.in. na moście Poniatowskiego, w al. Solidarności, na ul. Marszałkowskiej, pl. Bankowym czy po prawej stronie Wisły, m.in. na Francuskiej, Ząbkowskiej, Targowej. Tegoroczne ozdoby inspirowane będą płatkami śniegu i kryształami lodu. 

Na placu Zamkowym stanie 27-metrowa choinka. W ostatnich latach drzewko miało kształt stożka, w tym roku miasto wróci do choinki o tradycyjnym kształcie.

Świąteczna iluminacja w WarszawieŚwiąteczna iluminacja w Warszawie Urząd Miasta st. Warszawy

Rozpoczęciu sezonu zimowego towarzyszyć będzie moc atrakcji. Przy parku Fontann odbędzie się pokaz rzeźb lodowych a skwer Hoovera zmieni się w dom św. Mikołaja. Na całej trasie spacerowej Roztańczone Święte Mikołaje będą prowadziły warsztaty taneczne i obdarują warszawiaków smakołykami. W pobliżu kościoła św. Anny stanie świąteczny namiot, w którym dekorować będzie można pierniki i stworzyć świąteczne kartki z życzeniami. Pocztówki i okolicznościowe znaczki zostaną udostępnione bezpłatnie.

Jak będzie wyglądała iluminacja w tym roku? Wizualizacje możecie obejrzeć już dziś. 

Zamierzasz wziąć udział w zainaugurowaniu świątecznej iluminacji?
Więcej o: