Czy Danuta Szaflarska naprawdę kończy karierę? "Nie potwierdzamy tej informacji"

Na wielu portalach internetowych pojawia się informacja o tym, że Danuta Szaflarska schodzi ze sceny. Czy naprawdę 101-letnia aktorka kończy karierę? Teatry, w których pracuje, tej informacji nie potwierdzają. Niepokoją jednak wieści o nie najlepszym stanie zdrowia aktorki.

Super Express twierdzi, że dotarł do informacji o zakończeniu kariery Danuty Szaflarskiej. W rozmowie z dziennikarzami miała wyznać, że nie chce już publicznie występować i kończy trwającą prawie 80 lat karierę. Powodem miałyby być nawracające problemy ze zdrowiem.

SE podaje, że na początku stycznia Danuta Szaflarska przeszła operację biodra, po której jej stan się pogorszył. Miała trafić z wodą w płucach na oddział intensywnej terapii. Wszystko skończyło się dobrze, ale w listopadzie znów trafiła do szpitala. Kilka dni temu aktora miała powiedzieć SE, że "już jej się nie chce, nie chce się nigdzie pokazywać i nigdzie występować". 

Doniesieniom SE zaprzeczają jednak przedstawiciele warszawskich teatrów, w których Danuta Szaflarska gra.

- Pani Danuta w dalszym ciągu jest pracownikiem etatowym w naszym teatrze, nie otrzymaliśmy żadnej informacji o tym, że miałaby zrezygnować z pracy - mówi Joanna Janiszewska z działu PR Teatru Rozmaitości.

Podobna, choć odrobinę mniej konkretna informacja, wypływa z Teatru Żydowskiego. - Nie możemy potwierdzić informacji o rezygnacji z pracy pani Danuty Szaflarskiej. W pierwszym kwartale przyszłego roku planujemy premierę sztuki, w której pani Danuta ma zagrać. W tej kwestii nic się jeszcze nie zmieniło - informują nas w dziale PR teatru.

Pracowniczka teatru zaznaczyła jednak, że w najbliższym czasie ma dojść do spotkania dyrektor teatru Goudy Tencer z Danutą Szaflarską. - Na razie jesteśmy w trakcie przeprowadzki, więc ciężko powiedzieć, kiedy dojdzie do spotkania - mówi.

Wciąż próbujemy się skontaktować z samą Danutą Szaflarską, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście podjęła już decyzję o zakończeniu kariery.

Danuta Szaflarska skończyła w tym roku 101 lat. Wszyscy podziwiają, że tak świetnie się trzyma, z okazji Wszystkich Świętych pojawiła się nawet na Powązkach, by zbierać pieniądze na ratowanie Starych Powązek. Kariera Szaflarskiej rozpoczęła się 80 lat temu. Symbolicznym pożegnaniem Szaflarskiej z karierą był udział w filmie "Pora umierać" Doroty Kędzierzawskiej. Za tę rolę została nagrodzona wyróżnieniem dla najlepszej aktorki podczas 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 Danuta Szaflarska skończyła 101 lat! Za co ją kochamy?

Więcej o: