Miasto wydało zgodę na budowę 310-metrowego wieżowca. Prace już się rozpoczęły

- Pozwolenie na budowę najwyższego wieżowca w Polsce jest prawomocne - informuje rzecznik miasta Bartosz Milczarczyk. Do 2020 roku przy Chmielnej powstaną trzy wieże o wysokości kolejno: 310 m (z iglicą), 103 m i 81 m. Prace przygotowawcze już się rozpoczęły.

Ratusz potwierdził. Została wydana zgoda na budowę najwyższego wieżowca w Unii Europejskiej oraz dwóch niższych wież, które powstaną przy ulicy Chmielnej. Deweloperem jest firma HB Reavis, projekt budynków przygotowała pracownia Foster & Partners, odpowiedzialna m.in. za projekt budynku Metropolitan przy pl. Piłsudskiego.

Jak poinformował nas Wojciech Gurak z agencji reprezentującej HB Reavis, decyzja o budowie uprawomocniła się kilka dni temu. Prace przygotowawcze do budowy kompleksu już się rozpoczęły.

Jest zgoda na budowę 310-metrowego wieżowcaJest zgoda na budowę 310-metrowego wieżowca UM

Zespół budynków biurowych nosi roboczą nazwę Chmielna Business Center. Stanie dokładnie przy ulicy Chmielna 73 u zbiegu alei Jana Pawła II. Trzy wieżowce dostarczą łącznie 140 tys. mkw powierzchni użytkowej. Kompleks wieżowców to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Warszawie. Najwięcej emocji budzi budynek najwyższy. Jego wysokość ma rosnąć kaskadowo od 180 do 230 metrów. Ma być zwieńczony 80-metrową iglicą.

Budowa ma się zakończyć w 2019-2020 r. Ilustracja powyżej to wyłącznie roboczy projekt wieżowca, który wyciekł kilka miesięcy temu. Aktualny projekt już istnieje, lecz pracownia jeszcze go nie ujawniła. Jak poinformował nas Wojciech Gurak, zrobi to w ciągu kilku tygodni.

Czy uważasz, że Warszawie potrzebny jest 310-metrowy budynek?
Więcej o: