"Niech ci, k***, zdechnie wszystko to, co kochasz". Tak wygląda praca kontrolerów ZDM

Nierób, złodziej, stara gruba baba - z takimi wyzwiskami borykają się na co dzień kontrolerzy ZDM-u. Do tego dochodzi przemoc, m.in. pobicia. Zarząd Dróg Miejskich w kampanii ?Kontroluj się? apeluje o szacunek dla swych pracowników.

„Niech ci, k***, zdechnie wszystko to, co kochasz.”, „W pierwszym miesiącu mojej pracy płakałam”, „Mężczyzna z córką rzuca hasło do mnie: Zobacz, córko, tak wyglądają złodzieje” – kontrolerzy Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego relacjonują incydenty ze swej zawodowej codzienności. „To wszystko dlatego, że wykonujemy naszą pracę” – podsumowuje jedna z kontrolerek.

Przejmujący filmik został opublikowany przez warszawski Zarząd Dróg Miejskich na Facebookowym profilu.

Filmik zawierający historie pracowników, którzy doznali przemocy, to część kampanii "Kontroluj się". ZDM pisze:

Uderzenie w twarz, potrącenie przez samochód, ciężkie pobicie, wyzwiska i obelgi – kontrolerzy Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego każdego dnia spotykają się z agresją ze strony kierowców.

ZDM zachęca do wyrażania sprzeciwu wobec takich zachowań. Można to uczynić na poświęconej kampanii stronie, na której ZDM stawia pytanie: 

Czy ludzka godność i zdrowie są warte 50 złotych?

Pracownicy warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich, których dotyczy kampania, zajmują się kontrolą pojazdów parkujących w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Sprawdzają, czy postój został opłacony. Jeśli nie, wystawiają mandaty. Obecnie kontrole te przeprowadza 47 pracowników, w tym 13 kobiet. Codziennie narażeni są na mowę nienawiści i agresywne zachowania ze strony kierowców. 

Czy wyrazisz swoje wsparcie dla kontrolerów ZDM?
Więcej o: