"Niech ci, k***, zdechnie wszystko to, co kochasz". Tak wygląda praca kontrolerów ZDM

Nierób, złodziej, stara gruba baba - z takimi wyzwiskami borykają się na co dzień kontrolerzy ZDM-u. Do tego dochodzi przemoc, m.in. pobicia. Zarząd Dróg Miejskich w kampanii ?Kontroluj się? apeluje o szacunek dla swych pracowników.

„Niech ci, k***, zdechnie wszystko to, co kochasz.”, „W pierwszym miesiącu mojej pracy płakałam”, „Mężczyzna z córką rzuca hasło do mnie: Zobacz, córko, tak wyglądają złodzieje” – kontrolerzy Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego relacjonują incydenty ze swej zawodowej codzienności. „To wszystko dlatego, że wykonujemy naszą pracę” – podsumowuje jedna z kontrolerek.

Przejmujący filmik został opublikowany przez warszawski Zarząd Dróg Miejskich na Facebookowym profilu.

Filmik zawierający historie pracowników, którzy doznali przemocy, to część kampanii "Kontroluj się". ZDM pisze:

Uderzenie w twarz, potrącenie przez samochód, ciężkie pobicie, wyzwiska i obelgi – kontrolerzy Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego każdego dnia spotykają się z agresją ze strony kierowców.

ZDM zachęca do wyrażania sprzeciwu wobec takich zachowań. Można to uczynić na poświęconej kampanii stronie, na której ZDM stawia pytanie: 

Czy ludzka godność i zdrowie są warte 50 złotych?

Pracownicy warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich, których dotyczy kampania, zajmują się kontrolą pojazdów parkujących w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Sprawdzają, czy postój został opłacony. Jeśli nie, wystawiają mandaty. Obecnie kontrole te przeprowadza 47 pracowników, w tym 13 kobiet. Codziennie narażeni są na mowę nienawiści i agresywne zachowania ze strony kierowców. 

Czy wyrazisz swoje wsparcie dla kontrolerów ZDM?
Więcej o:
Komentarze (108)
"Niech ci, k***, zdechnie wszystko to, co kochasz". Tak wygląda praca kontrolerów ZDM
Zaloguj się
 • davidos7

  Oceniono 56 razy 40

  Piękna sprawa, własnie o to chodzi, żeby dla każdego być przede Człowiekiem :) Będę wspierał akcję!

 • aksak2

  Oceniono 43 razy 31

  Czyli w sklepie tez nie placisz i wkladasz bulki pod bluze, a jak Cie zlapia to robia Ci krzywde? Jak nie masz na bilet to nie jezdzij i tyle. Staruszki o kotre tak bardzo sie martwisz maja zbiorkom za darmo.

 • Oceniono 50 razy 28

  Skoro są strefy parkowania to płacę, jeżeli mnie nie stać jeżdżę środkami komunikacji miejskiej. Chamstwo wychodzi z plugawych zakamarków i coraz bardziej czuje się bezkarne. Niestety przykład idzie z góry.

 • kolobc

  Oceniono 36 razy 22

  To tylko w cebulandii zburaczaly narod nie rozumie ze jak sie nie placi oszukuje trzeba poniesc kare. Jak mozna sie z tym nie zgodzic trzeba mozgu nie moec. I ta zawisc... to w nas kochani najgorsze

 • Kacper Mielecki

  Oceniono 40 razy 22

  Dobrze że ktoś zwrócił na to uwagę, bo byłem nieświadomy ze ta grupa zawodowa też jest znienawidzona, tylko nie rozumiem czemu, przecież oni tylko egzekwują prawo, a nie nadużywają, bo nawet nie mają jak...

 • tijeras66

  Oceniono 30 razy 20

  Wszystko okej, ale niech radni i inne urzędasy z urzędu miasta też płacą a nie wystawiają sobie i znajomkom karty zwalniające z opłat. Tak jest w Krakowie np.

 • ad4mus

  Oceniono 33 razy 19

  Poruszający filmik, choć do ckliwych nie należę. To taka sama praca jak nauczyciel czy sprzedawca. Brawo

 • oloros11

  Oceniono 26 razy 18

  w moim mieście takich brakuje , codziennie toczę walki żeby wyjechać z posesji, awantury m przekleństwa rękoczyny - nie wychodzę juz bez kija i mam włączony telefon do policji - nic nie pomaga - ilość hołoty i bandytów jest niewyobrażanie duza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX