Za kilka tygodni przy Dworcu Centralnym powstaną przejścia naziemne! Sprawdź, gdzie

Na te zmiany czekaliśmy od dawna! Zgodnie z planem, drogowcy już rozpoczęli wytyczanie przejść naziemnych przy Dworcu Centralnym. Według projektu, powstaną dwa przejścia dla pieszych. Będą gotowe za kilka tygodni.

Przejścia dla pieszych przy Dworcu Centralnym powstaną w dwóch miejscach - pierwsze zostanie poprowadzone przez Al. Jerozolimskie wzdłuż ul. E. Plater po zachodniej stronie skrzyżowania (bliżej ronda Czterdziestolatka), drugie przez ul. E. Plater wzdłuż Alej po północnej stronie skrzyżowania (czyli obok złotych Tarasów).

Przejścia naziemnePrzejścia naziemne UM

Jak informuje ZDM, między jezdniami pojawią się azyle, będzie można przejść do przystanku tramwajowego przy Dworcu Centralnym. Jednocześnie nie znikną przejścia podziemne - kto będzie chciał, będzie mógł przedostać się na drugą stronę pod ulicą.

Będą również udogodnienia dla rowerzystów. Wzdłuż pasów powstaną bowiem przejazdy rowerowe.

- W kierunku północnym połączą się one z pasami rowerowymi istniejącymi na ul. E. Plater, zaś na odcinku od Nowogrodzkiej do Al. Jerozolimskich zostanie dopuszczony dwukierunkowy ruch rowerów. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie przekroczyć rowerem Al. Jerozolimskie - czytamy na stronie ZDM.

Czy przejścia naziemne przy Dworcu Centrlanym powinny powstać?
Więcej o: