Most Krasińskiego nie powstanie? Nie ma pozwolenia na realizację inwestycji

Ratusz umorzył procedurę wydawania zezwolenia na most Krasińskiego. Jak informuje serwis TVNWarszawa, oznacza to, że wygaśnie również inny istotny dokument - decyzja środowiskowa.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o decyzji ratusza o przesunięciu budowy mostu Krasińskiego. Most miał powstać, ale nie, jak było planowane w 2021 roku, lecz kilka lat później, w 2024/2025. Priorytetem była bowiem budowa II linii metra oraz inne inwestycje, nowe przedszkola, trasy rowerowe. Dziennikarze oraz miejscy aktywiści spekulowali jednak, że może oznacza to coś zupełnie innego - że most nie powstanie nigdy.

Jak poinformował wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski podczas sesji rady miasta, pieniądze, które wstępnie miały zostać przeznaczone na realizację mostu Krasińskiego, zostały przeniesione na metro. Jego zdaniem nie ma więc powodu, by uzyskiwać pozwolenia na przeprawę już teraz. Jednocześnie podkreślił, że miasto doprowadza projekt do takiego stanu, by można było do niego "bezboleśnie wrócić" i rozpocząć procedurę administracyjną w przyszłości.

Jak zauważa jednak portal, rezygnacja z wydania decyzji o realizacji tej inwestycji oznacza, że wygaśnie decyzja środowiskowa, czyli dokument określający warunki, na jakich można prowadzić prace. Olszewski zaznacza jednak, że taka decyzja może zostać wydana ponownie w oparciu o aktualne analizy, czyli za dziewięć lat, kiedy rozpocznie się budowa mostu. 

Więcej o: