To będzie wyjątkowy kiermasz świąteczny! Do stolicy przyjadą twórcy z Podlasia, Kaszub i Śląska

W tegorocznym kiermaszu Państwowego Muzeum Etnograficznego zaprezentuje się blisko 100 wystawców z różnych regionów Polski: Mazowsza, Warmii, Podlasia, Lubelszczyzny, Małopolski, Kaszub i Śląska.

Wśród asortymentu rękodzieła znajdą się: tradycyjne ozdoby na choinkę ze słomy i papieru, ozdoby z kolorowego opłatka, malowane bombki, stroiki i kartki świąteczne, wycinanki, pająki, haftowane obrusy i serwetki, koronki, tkaniny dwuosnowowe

Na kiermaszu pojawi się m.in. Małgorzata Pepłowska, znana twórczyni ludowa, która tworzy tematyczne tkaniny dwuosnowowe, świąteczne ozdoby z kolorowego opłatka oraz wykonuje kwiaty z bibuły.Na kiermaszu pojawi się m.in. Małgorzata Pepłowska, znana twórczyni ludowa, która tworzy tematyczne tkaniny dwuosnowowe, świąteczne ozdoby z kolorowego opłatka oraz wykonuje kwiaty z bibuły. http://www.mazowieckiszlaktradycji.com/poi-lista/malgorzata-peplowska/

Na kiermaszu pojawi się m.in. Małgorzata Pepłowska, znana twórczyni ludowa, która tworzy tematyczne tkaniny dwuosnowowe, świąteczne ozdoby z kolorowego opłatka oraz wykonuje kwiaty z bibuły. Będzie można również kupić prace znanych rzeźbiarzy ludowych, malarzy i garncarzy, twórców z Ukrainy i z Białorusi.

Na stoiskach usytuowanych przed muzeum znajdzie się jadło wiejskie, sery, miody oraz świece i inne wyroby z wosku, pierniki, ceramika oraz regionalne wyroby pamiątkarskie z drewna.

* Impreza odbędzie się 11 grudnia, bilet wstępu: 6 zł (dorośli) upoważnia do zwiedzenia wystaw stałych w muzeum.