"Z różanym nadzieniem" Na Woli powstaje skwer Pysznych Pączków

Okrągły skwer z klombem pośrodku wysadzanym czerwonymi różami symbolizującymi nadzienie pączka - to nowa, powstająca właśnie atrakcja Kolonii Wawelberga.

 

Zaniedbany skwer przy ul. Górczewskiej nie był remontowany od lat 50. ubiegłego wieku. Znajduje się w sąsiedztwie najstarszej cukierni na Woli - cukiernia Zagoździńskich. 

Najlepsze pączki w Warszawie, po które przysyłał adiutanta Marszałek Piłsudski oraz Kolonia Wawelberga powinny doczekać się właściwej oprawy jako wizytówka Woli - wyjaśnia Ewa Chybowska, projektantka skweru Pysznych Pączków. 

 

Pośrodku skweru powstanie okrągły placyk wyłożony kostką bazaltowo-brukową. A wokół pojawią się również głogi i klon japoński. Jednak najważniejszym elementem skweru ma być "Ławeczka uroczej babci" dedykowana nieżyjącej już wnuczce założyciela słynnej warszawskiej cukierni. 

Była cudowną osobą, zawsze tu siedziała na krzesełku i swoim pięknym uśmiechem zachęcała do odwiedzenia cukierni – mówi Ewa Chybowska.

Obok ławeczki umieszczona zostanie także stara latarnia z pączkiem z kutego żelaza. Mieszkańcy chcieliby też, aby w przyszłości na skwerze pojawiła się instalacja multimedialna przedstawiająca historię kolonii. 

Przeczytaj także: Kolonia Wawelberga, dzieło marzyciela. Niesamowita historia osiedla na Woli

 

 

 

 

 

Więcej o: