Praga Północ zorganizuje swój pierwszy nocny bieg: "Miejsce i czas nieprzypadkowy"

Już 10 grudnia dzielnica Praga-Północ zorganizuje swój pierwszy lokalny bieg - donosi Przegląd Praski. Dystans 10 km. Trasa - przez najstarszą część dzielnicy, po najbardziej reprezentacyjnych ulicach Pragi.

Miejsce i czas biegu nie zostały wybrane przypadkowo. To, jak mówi pomysłodawca biegu Kamil Cierpieńko, trochę na przekór tym, którzy  uważają, że po zmroku lepiej tutaj nie chodzić.

Bieg rozpocznie się 10 grudnia o godzinie 18:00. Start biegu i meta - przy ulicy Brzeskiej.

Trasa poprowadzi ul. Ząbkowską wzdłuż zabudowań Konesera, gdzie zaraz za kapliczką z 1908 r. zawodnicy skręcą w ul. Kawęczyńską w kierunku bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego, który przed wojną był największym kościołem Warszawy. 

Zanim uczestnicy dobiegną do bazyliki, miną również zabudowania przedwojennego budynku zajezdni tramwajowej. Po lewej stronie budynki z 1915 r. dawnej Warszawskiej Fabryki Farb Graficznych.

Trasa poprowadzi dalej ulicą Otwocką przez tzw. Szmulki ulicami Łomżyńską, Jadowską i Wołomińska do ul. Radzymińskiej. Następnie zawodnicy pobiegną ulicą Białostocką. Już w granicach Starej Pragi, skręcą w ul. Markowską.

Trasę zawodnicy pokonają trzykrotnie, tak aby zamknąć się w pętli 10 km. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą I Praski Bieg Nocny, otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a zdobywcy miejsc I – III w kategoriach wiekowych – pamiątkowe statuetki. Opłata startowa w wysokości 50 zł.

 

Czy lubisz biegać nocą?
Więcej o: