Warszawiacy znajdują samochody pozbawione kół! Jak się ustrzec przed złodziejami?

To już kolejny przypadek nietypowej kradzieży na ulicach Warszawy. Złodzieje tym razem pozbawili samochód kół przy ulicy Pawiej na Muranowie. Jak się ustrzec przed złodziejami? - Nie ma jednego skutecznego sposobu - mówi Robert Szumiata z KRP Śródmieście.

Na Forum Muranów jedna z użytkowniczek umieściła zdjęcie samochodu zaparkowanego przy ul. Pawiej, na tyłach Anielewicza. Widok jest porażający. Samochód pozbawiony został wszystkich kół. Nad ziemią utrzymywały go ustawione na sobie cegły. 

W komentarzach pojawiły się pytania odnośnie do tego, co się właściwie stało? Czy to świadome działanie właściciela, a może po prostu - zwykła kradzież. Niestety to ta druga odpowiedź jest prawidłowa. 

Robert Szumiata z biura prasowego Komendy Rejonowej Policji Śródmieście nie jest w stanie przekazać nam dokładnych informacji na temat tego, jak wiele zdarzeń tego typu odnotowali policjanci w ciągu ostatnich kilku miesięcy. - Odnotowaliśmy zgłoszenie z Pawiej o godzinie 8:30. Samochód - toyota w leasingu. Wartość szkody oszacowaliśmy na 2 tys, zł - informuje Robert Szumiata.

Do podobnych zdarzeń doszło na Mokotowie (12 zdarzeń od początku roku), a także na Ochocie (5 zgłoszeń od września do listopada). O zdarzeniu na Ochocie (przy Filtrowej i Krzywickiego) Informowały również osoby na grupie Ochocianie na Facebooku. Tam również pozbawione kół zostały samochody marki toyota. Podobnie jak samochód na Muranowie - prawie nowe. 

Kradzież kółKradzież kół Kradzież kół z toyoty - wrzesień 2016, Ochota

 - Powrót do czasów PRL? - zastanawiają się użytkownicy Facebooka. - Do takich kradzieży dochodziło częściej, kiedy wszystkiego było mniej, czyli właśnie w czasach PRL. Teraz, gdy części samochodowe są ogólnodostępne, rzadziej spotykamy się z tego typu kradzieżami. Jak się jednak okazuje, proceder wciąż ma miejsce. Złodzieje później umieszczają skradzione części na takich portalach, jak Allegro i je sprzedają - informuje Robert Szumiata.

Czy można się w jakiś sposób uchronić przed utratą kół? - Nie ma jednego skutecznego rozwiązania. Często osoby, które nie mają garażu, zamieniają zwykłe śruby, które łatwo odkręcić uniwersalnym kluczem, na śruby indywidualne, do których potrzebny jest specjalny klucz, robiony na zamówienie. Zaleca się również parkowanie na parkingach strzeżonych lub przynajmniej w miejscach, gdzie jest monitoring, miejscach dobrze oświetlonych, mniej ukrytych - mówi Robert Szumiata. 

Czy skradziono Ci kiedyś koła w samochodzie?
Więcej o:
Komentarze (42)
Warszawiacy znajdują samochody pozbawione kół! Jak się ustrzec przed złodziejami?
Zaloguj się
 • zz1026

  Oceniono 83 razy 45

  nic dziwnego 500+ kupilo samochody a ze potem sie ockneli ze samochod to nie tylko paliwo to ukradli bo z 500+ nie starcza

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 44 razy 30

  Gołym okiem widać, że robi to jedna wyspecjalizowana grupa.
  Prokuratura w takich przypadkach wyjątkowo sprawnie i szybko...umarza postępowanie z powodu nie wykrycia sprawców.
  GDYBY, podobnie jak w Stanach, złodziej złapany na gorącym uczynku mógłby być przez właściciela zastrzelony, może amatorów zuchwałych kradzieży byłoby mniej.
  Ale w Polsce tylko spróbowałbyś dotknąć złodziejaszka...Bandzior jeszcze byłby oskarżycielem posiłkowym w sądzie przeciwko obrońcy własnego mienia.

 • exsero

  Oceniono 44 razy 30

  "- Powrót do czasów PRL? - zastanawiają się użytkownicy Facebooka."

  Większość użytkowników Książki Twarzy nie wie, co to PRL i nie zauważa, że właśnie mamy PRL bis.

 • japka_putina

  Oceniono 26 razy 26

  Krótko mówiąc, policja nie radzi liczyć na policję.

 • 162tony

  Oceniono 27 razy 23

  Moim zdaniem należało by karać złodziei.
  Krótkie kary więzienia. Za kradzież kół 2 lata z czego 30 dni bezwzględnego więzienia. Nie jak jest obecnie że aby trafić do więzienia to trzeba kogoś zabić albo nie płacić alimentów...

 • lech2011

  Oceniono 18 razy 18

  "Warszawiacy znajdują samochody pozbawione kół!"

  A gdzie można znaleźć taki samochód ?

 • ochujek

  Oceniono 15 razy 11

  Jednak mamy tę PRL bis. W radiu zachęcają do zmiany opon na zimowe. No to zmieniają.

 • ryngraf

  Oceniono 8 razy 8

  podobne obrazki widywałem osobiście kilka lat temu na obrzeżach Frankfurtu (np. przy stacji kolejowej Frankfurt Stadion)... zawsze mnie ciekawiło jakiej narodowości byli złodzieje? Tu i tak jest lepiej, bo są cegły, tam, auta centralnie leżały "brzuchem" na chodniku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX