Uniwersytet Warszawski kończy 200 lat! Specjalna uroczystość na kampusie UW

19 listopada na kampusie głównym UW odbędzie się specjalna uroczystość. Kampus zostanie odświętnie przystrojony, będzie wielki uniwersytecki tort, świeczki, iluminacje, urodzinowy mapping i fajerwerki.

19 listopada minie dokładnie 200 lat od powstania Uniwersytetu Warszawskiego. Licznik, który prawie tysiąc dni temu zawisł na fasadzie Starej Biblioteki, zatrzyma się, a uczelnia rozpocznie trzecie stulecie działalności.

- Tego wyjątkowego dnia chcielibyśmy zaprosić wszystkich na kampus główny do wspólnego świętowania urodzin UW - piszą przedstawiciele uczelni. 

Przed budynkiem Starej Biblioteki odbędzie się specjalna uroczystość. Rozpocznie się o 16:30. Kampus główny zostanie odświętnie przystrojony, będzie wielki uniwersytecki tort, świeczki, iluminacje, urodzinowy mapping i fajerwerki.

O 19.00 w Filharmonii Narodowej odbędzie się z kolei galowy koncert urodzinowy, który oficjalnie zakończy obchody roku jubileuszowego. Zaproszenia na koncert już się skończyły. Obecnie wydawane są wejściówki na transmisję koncertu na żywo, w auli Starej Biblioteki. Koncert można też będzie oglądać online.

Więcej o: