Petycja do IPN'u: "Żądamy zaprzestania lustracji Generała Zbigniewa Ścibora- Rylskiego"

W internecie pojawiła się petycja skierowana do Jerzego Eislera, dyrektora pionu lustracyjnego warszawskiego oddziału IPN. Jej twórcy apelują o zaprzestanie lustracji gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego.

Twórcy petycji podkreślają, że gen. Ścibor-Rylski to wielki bohater II wojny światowej, dwukrotny kawaler Virtuti-Militari oraz Krzyża Walecznych, jak również Odznaki za Rany i Kontuzje, Krzyża Partyzanckiego, Medalu za Warszawę 1939-1945. To tylko część jego odznaczeń. 

Wyrażają sprzeciw wobec dręczenia generała "absurdalnymi zarzutami o kolaborację ze służbami bezpieczeństwa". Na stronie, na której podpisać można petycję, czytamy:

Może jeszcze z gestapo ? Cała ta szopka to kolejne zohydzanie społeczeństwu Tych, którzy powinni być stawiani nam za niedościgły wzór. Od naszych najmłodszych lat.

Pomysłodawcy petycji żądają natychmiastowego zaprzestania lustracji generała oraz publicznego, nagłośnionego przeproszenia go za niesłuszne szykany. Jeśli Instytut zlekceważy tę prośbę, petycja zostanie przesłana do sądu, by mógł ją wykorzystać obrońca generała. Twórcy proszą, by Instytut Pamięci Narodowej postępował zgodnie ze swoją nazwą. Podkreślają:

Poddawanie w wątpliwość patriotyzmu takiego człowieka, jednego z ostatnich żyjących Bohaterów wojennych i czasów stalinowskich, jest skandaliczne i niedopuszczalne. Tacy ludzie powinni być szanowani i- słusznie- stawiani za wzór do naśladowania.

Petycję podpisało już prawie 7 tysięcy osób.

 

Czy podpiszesz petycję w obronie generała?
Więcej o: