"Niemcy wtrącają się do spraw Polski". Autorzy głośnej książki spotkają się z czytelnikami

?Niemcy cierpią na syndrom pomagacza? - twierdzą autorzy głośnej książki "Niemcy na kozetkę", która trafiła do polskich księgarń w listopadzie. A już 17 listopada o godz. 18.00 autorzy spotkają się z polskimi czytelnikami w Empiku Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122.

"O osobie z syndromem pomagacza można powiedzieć, że błędnie ocenia ona granice tego, co jest możliwe oraz że ignoruje pytanie, czy jej pomoc jest w ogóle potrzebna. I czy ma ona sens” – piszą Hans-Olaf Henkel i Joachim Starbatty. W swojej najnowszej książce próbują odpowiedzieć na pytanie, w czym przejawia się choroba Niemców oraz zidentyfikować jej objawy.

Spotkanie z autorami książki w Empik JuniorSpotkanie z autorami książki w Empik Junior materiały prasowe

Twierdzą między innymi, że rząd Angeli Merkel za wszelką cenę chce ratować strefę euro, choć wspólna waluta przyczynia się od lat do narastających w Unii Europejskiej konfliktów. Ich zdaniem "system walutowy, który zmusza potencjalnie największego kredytodawcę do nieustannego wtykania nosa w sprawy jego potencjalnych dłużników, może tylko siać niezgodę i powodować spory. Euro uczyniło z unii pokoju
unię konfliktów.

Ponadto, ich zdaniem Niemcy wtrącają się do wewnętrznych spraw Polski i uczą Polskę demokracji. Bo, jak piszą, nie kto inny jak przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz określił przyjęte przez polski parlament zmiany w ustawach jako „zamach stanu”. "Nie trzeba być dogłębnym znawcą polskiej historii i polskiej wrażliwości, by dostrzec, jak niebywały jest to zarzut" – piszą o ostatnich wydarzeniach na linii Warszawa – Berlin/ Bruksela.

Już 17 listopada będzie okazja, aby spotkać się z autorami książki "Niemcy na kozetkę" i zadać im pytania. O godz. 18.00 autorzy spotkają się z polskimi czytelnikami
w Empiku Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122.

Więcej o: