Tak będzie wyglądać Warszawianka? Konkurs rozstrzygnięty, na zmiany nie ma co liczyć

Rozstrzygnięto konkurs na nowy projekt dla Warszawianki. Wygrała pracownia z Warszawy. Konkurs, jak się okazuje, to tylko zabawa. Czy coś zostanie zrealizowane? Organizatorzy: "Będziemy nad tym pracować".

O konkursie na nową Warszawiankę pisaliśmy w lipcu. Konkurs organizowany był przez platformę Ctrl+Space we współpracy ze Stowarzyszeniem Okolska, Stowarzyszeniem Masław (projekt „Tu Było Tu Stało”) i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Mokotów. Miał na celu przywrócenie tym terenom ich dawnej świetności. Bo tak wygląda dziś:

WarszawiankaWarszawianka Adam Kozak/ Agencja Wyborcza.pl

Konkurs został rozstrzygnięty. Co więcej, wygrał projekt pracowni z Warszawy - Centrala wraz z fundacją Skwer Sportów Miejskich. Projekt zakłada stworzenie na Warszawiance tras biegowych oraz przestrzeni piknikowych, gdzie można by urządzać spotkania ze znajomymi. Uporządkowana zostałaby zieleń, która rozrosła się na tym terenie. 

Nowa WarszawiankaNowa Warszawianka I miejsce w konkursie na nową Warszawiankę - pracownia Centrala

Jak informuje TVNWarszawa, na zmiany raczej nie ma co liczyć. Na nagrody w konkursie złożyli się sami uczestnicy przy wpisowym. Łączna pula wyniosła 5 tys. euro. Za I miejsce było 3,5 tys euro, II - tysiąc, a III 500. W jury konkursu zasiedli między innymi Bogna Świątkowska z fundacji Bęc Zmiana, Maria Schirmer z wydziału architektury mokotowskiego urzędu czy Tomasz Fudala z muzeum.

Nie wiadomo, czy uda się projekt zrealizować. Organizatorzy zapewnili, że będą na tym pracować. Jest jednak kilka "ale". Wciąż nie jest uregulowana m.in. sprawa własności gruntu, na którym znajduje się kompleks. Sąd dopiero rozstrzygnie, czy klub ma w ogóle prawo do użytkowania wieczystego. Do czasu wyroku żadna koncepcja nie zostanie prawdopodobnie zrealizowana.

 

Więcej o: