Warszawa zapłaci rekordową sumę za nową, świąteczną iluminację

Warszawa powoli przygotowuje się na święta. W tym roku możemy się spodziewać całkiem nowych dekoracji świątecznych. I - rekordowo drogich. - Warszawa zapłaci 25,5 mln zł za świąteczną iluminację, średnio 6,3 mln zł każdego roku - informuje Puls Biznesu.

W Warszawie już rozpoczęto instalację lampek, bombek i świecących rzeźb. Instalacja rozbłyśnie 3 grudnia. Jak informuje Puls Biznesu, warszawskie Boże Narodzenie będzie najbardziej wystawne w historii - ulice mają przybrać zupełnie nowy wygląd. Będą zupełnie nowe dekoracje latarniowe, przewieszki oraz nowe dekoracje wolnostojące, jak choinka na pl. Zamkowym. Warszawa liczy na to, że ponownie trafi do rankingu 10 najpiękniej udekorowanych miast na świecie.

Iluminacja ma kosztować miasto, a właściwie, jak precyzuje portal - podatników - 25,5 mln zł. Koszty są pokrywane w całości z budżetu miasta, które nie pozyskało w tym roku sponsorów, a z wykonawcą światełek (firmą Multidekor) podpisało nowy, droższy kontrakt. Jak czytamy na stronie, większy koszt obecnej umowy wynika z faktu, że jest ona dłuższa oraz ma większy zasięg (obejmuje 20 km ulic). 

 

Kontrakt został podpisany na lata 2016-2020. Umowa opiewa łącznie na 25,5 mln zł. Co roku na iluminację świąteczną miasto będzie więc średnio wydawać 6,3 mln zł.

Jak zaznacza Puls Biznesu, to ponad sześć razy więcej niż to, co na świąteczną iluminację wydaje Kraków (w tym roku ok. 930 tys. zł). 

Czy uważasz, że Warszawa powinna być jeszcze bardziej udekorowana na święta?
Więcej o: