"Budujemy budki dla miejskich kotów, zapraszamy na plac budowy"

Nadchodzą zimowe chłody, warto więc pomyśleć o miejskich kotach, dla których okres mrozów to szczególnie trudny czas. Do wspólnej budowy schronień dla tych czworonogów zaprasza Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu.

Organizatorzy gwarantują poczucie pożytecznie spędzonego sobotniego czasu, nowe doświadczenia manualne i koncepcyjne z zakresu budownictwa i konstrukcji, kawę, herbatę oraz ciastka, jak również modne chustki z logo UCW. A ponadto dobrą zabawę, dumę i wdzięczność miejskich mruczków. O potrzebne materiały zadba Leroy Merlin - czytamy na stronie wydarzenia.

O kilka słów na temat inicjatywy poprosiliśmy Katarzynę Kucharską, koordynatorkę akcji.

To druga edycja warsztatów organizowanych w ramach ogólnouniwersyteckiej zbiórki karmy dla bezdomnych zwierzaków pod hasłem Zimowa Wałówka. Może w nich wziąć udział każdy: od maluchów po seniorów, w zeszłym roku najmłodszy uczestnik miał roczek, najstarszy był emerytem. Warunkiem, wynikającym ze specyfiki naszej działalności, jest związek z UW: bycie studentem, absolwentem, pracownikiem czy emerytem z UW. Nie trzeba nawet znać polskiego: mieliśmy już wielu uczestników studentów zza granicy. 

Katarzyna Kucharska podkreśla też, że każdy może zorganizować taka akcję sam: wystarczy trochę przestrzeni, styropian, pudło i trochę mniejszych przyborów, typu noże tapicerskie. Rozstawianie domków jest bardzo ważne, bo dzięki temu koty miejskie mają gdzie się schronić, gdy przyjdą mrozy. A jeśli ktoś jest zainteresowany zbudowaniem takiej budki samemu, może się zgłosić do organizatorów akcji: chętnie doradzą i skontaktują z fundacjami, które tych budek bardzo potrzebują. Ważne, by wiedzieć, gdzie budkę postawić, nie można jej umieszczać byle gdzie.

Beneficjenci akcji to trzy fundacje, dwie mniejsze: Kocia Strefa Adopcyjna i Zwierzochron oraz znana i lubiana Koteria.

Warsztaty odbędą się w sobotę, 26.11 o godzinie 12.00, potrwają do wyczerpania sił i materiałów, czyli około 4-4,5 godziny. Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu (Gmach BUW, ul. Dobra 56/66, w głównej alei tuż obok restauracji Fenomenalna, w głębi, za Galerią Plakatu).

 

 

Więcej o: